Časté módní přešlapy

Rádi nosíme své oblíbené kousky a nedíváme se na sebe do zrcadla, abychom zjistili, jak naše zvolené oblečení vypadá jako celek. Na co si ale dát pozor?

Legíny místo kalhot

Pokud si dáte legíny a zkombinujete je s krátkým tričkem, pak je faux pas na světě. Je to kombinace, která se nehodí ani do fitka, natož tak do společnosti. Když už musíme legíny mít, zkombinujte je s topem, který je dlouhý topem. Pokud zrovna nejste těhotná a nepotřebujete prostor pro své bříško, volte raději kalhoty. Pokud máte ale oblibu v legínách a chcete je nosit i do práce nebo do školy, pak je zvolte s dlouhou tunikou nebo s dlouhým svetrem (který můžete přepásat módním páskem a výsledek bude dokonalý), který vám sahá aspoň pod zadeček.

Ať se to leskne, ať se to třpytí

Sice máme sezónu, kdy se má vše třpytit a lesknout, ale všeho s mírou. Jinak budeme vypadat, že jdeme od kolotočů. Mnoho žen by si své svítivé kousky vzaly nejraději všechny na sebe a nedbají na to, jaké vzory a jaké barvy jsou na jednotlivých kouscích. Buďme opatrní a dbejme na to, že méně je někdy více. A to platí zvláště o třpytivé módě. Pokud zvolíte jeden třpytivý kousek, pak k němu volte druhý, který bude jednodušší a tak nebude model vypadat moc blyštivě a nebude působit nekompaktně.

Sportovní bunda nebo péřovka na ples nepatří

Pokud se chystáte na společenskou událost, pak si buďte jistá, že v péřové bundě moc parády nenaděláte, a to ani v případě, že vám z ní čouhají dlouhé lesklé šaty a klouzáte v lodičkách. Raději v tomto případě investuje do kabátku nebo do teplého kožíšku, který se vám bude v podobných příležitostech hodit i v budoucnu. Nezničíte tak dojem z křehké krásy, kterou budete prezentovat.