Chcete rozvod? Připravte se na něj!


Je jedno, jestli jste spolu byli pět nebo deset let, rozvod nikdy není snadný. Problémy se akorát množí, a když už si myslíte, že je po všem, objeví se další otázky, co musíte vyřešit. Připravte se tedy raději na všechno najednou, ať už vás potom nic nepřekvapí.

Je to jako zamotané tkaničky

Rozdělit si společný majetek, dohodnout se ohledně dětí, vyřešit všechny finanční otázky,… Seznam toho, co vás čeká během rozvodu je jako telefonní seznam. Situaci navíc ani neusnadňují pocity křivdy a bolesti, které takový nepříjemný krok provázejí. A který může být ještě horší v případě, že váš manžel už má dávno novou přítelkyni a stěhuje se k ní, zatímco vy máte jen oči pro pláč a drahého právníka. Vaše životy přeci jen byly nějakou dobu propletené a nyní, když nastal čas je zase rozplést, nezamotávejte to zbytečně ještě víc – protože zamotaných uzlíků, které musíte rozvázat je i tak dost. Ať už vás to ale bolí jakkoliv, určitě je lepší všechno řešit v klidu a dohodou, než to hnát k soudu. A tady je pár důvodů proč.

chcete-rozvod-pripravte-se-na-nej-2

Vaše děti

Už takhle je pro ně těžké, že se dva lidé, které na světě milují nejvíce, neshodnou, tak proč jim jejich utrpení ještě prodlužovat? Čím dříve ten kolotoč skončíte, tím rychleji se zase navrátí do jakéhosi normálu, kdy zase jejich největší problém bude, jestli se jim líbí Marek a nebo Tonda. Navíc, když se budete snažit zničit jejich otce nebo mu zakazovat je navštěvovat, nikdy vám takový krok neodpustí. Nedělejte z nich loutky ve vašem divadelním představení, jsou to lidské bytosti, které cítí, ale hlavně jsou to vaše děti a vy byste je měla za každou cenu chtít ušetřit nepříjemností kolem rozvodu. I kdyby to znamenalo, že tu krémovou pohovku, co máte tak ráda, dostane váš manžel.

chcete-rozvod-pripravte-se-na-nej-3

Vaše peněženka

Soudní spory stojí peníze. Položte si jednoduchou otázku – chcete, aby na vysokou školu šly vaše děti, nebo děti vašeho advokáta? Pro někoho je pár desítek tisíc jen kapka v moři, ale pokud jste si nevzala milionáře nebo jste nevyhrála jackpot, zkuste se soudním tahanicím vyhnout co největším možným obloukem. Právníci toho totiž mnoho namluví, ale skutky nikde. Pokud si myslíte, že když půjdete před soud, všechno se vyřeší za půl roku, tak na to zase rychle zapomeňte. Právníci sice slibují, ale pravdou je, že takové spory se vlečou roky. Zkuste investovat do něčeho lepšího – vaše peněženka vám za to poděkuje.

Vaše požadavky

Buďte si jistá, že ať půjdete k jakémukoliv soudci, jeho nedojme, že vás váš manžel podvedl, že vás zradil a nedodržel svoje manželské sliby. Soudci se snaží být nestranní, takže tady nemá cenu hrát na city. A především, pokud si chcete ponechat v péči svoje dítě, měla byste u dalších požadavků dělat kompromisy. Soudce nezajímá váš život, nebo vaše nynější těžké postavení bez živitele rodiny. To jsou vaše problémy. Takže pokud chcete rozvod tahat k soudu jenom proto, že si myslíte, že když uroníte slzičku, všichni vám budou zobat z ruky, zkuste svoje smýšlení přehodnotit.

 

Volte tu snazší cestu

Rozvod může skončit jedním podpisem, nebo také vyhozením několika tisíc, dvěma roky pobíhání po soudech a dětmi s traumatem. Vyhněte se takovým problémům, když to jde. Když už s manželem nechcete být, tak mu dejte sbohem a neudržujte „váš vztah“ přes právníky a soudní stání. Je to zbytečné. Navíc tím budete týrat jak sama sebe, tak svoje děti.