Chci otěhotnět. Máme tipy.

Snad každá žena touží po miminku a chce miminko. Miminko je velká radost a je to naplnění vztahu. Jsou ženy, které miminko nechtějí, nebo jej mít nemohou z jiných osobních důvodů, každá žena má právo se rozhodnout, jestli chce být maminkou nebo maminkou být nechce. Pokud toužíte po miminku a ono pořád ne a ne přijít, je to vždycky stresující a bolestivé. Každý měsíc se těšíte, nadšeně v koupelně počůráte těhotenský test a ono zase nic. Zklamání a stres jdou často ruku v ruce u žen, které se snaží otěhotnět a nedaří se to. Některé ženy jsou těhotné raz dva, jiným to trvá trošku déle, tak to zkrátka chodí, každé tělo ženy je jiné a jinak pracuje. Po několika neúspěších se obvykle z života vytrácí štěstí, spokojenost a radost a soustřeďují se ženy pouze na jednu věc – otěhotnět. Vše tomu podřizují a první myšlenka, která je ráno napadne, se týká těhotenství a poslední myšlenka před usnutím je rovněž o těhotenství.

Smutná žena

Pohodový vztah je základ

Vztah s partnerem nebo s manželem musí být upřímný. Neužírejte se hádkami, neshodami, problémy. Pokud nějaké rozpory máte, co nejdříve je urovnejte. I když to nemusíte dávat vědět, může vás to užírat a můžete se tím trápit. Tělo musí fungovat v souladu s psychikou, pokud není psychika v tom nejlepším pořádku, tělo často blokuje. Vyčistěte rodinu od všech špatných vztahů, od rozporů, od hádek. Partner či manžel to musí také vědět. Pokud je mezi vámi něco v nepořádku, otěhotnění půjde velmi těžce. Vyřešte si vše a vaše tělo se uvolní a bude zdravé.

Chce to hlavně klid

A vyhnout se stresu. Nervozita, stres, příliš mnoho práce, nedostatek spánku, nedostatek odpočinku, neustálá únava a podobně, toto všechno neblaze ovlivňuje nejen vaši mysl, ale také vaše tělo. Nastavte si svůj život tak, abyste byla co nejvíce v klidu a co nejvíce v pohodě. Zkuste relaxovat mnohem více, jděte na masáž, na kosmetiku, jděte na víkend do přírody, na wellnes. Musíte zkrátka upustit od stresu a nervozity, pokud chcete otěhotnět a chcete mít miminko.

Cvičení pro zdravé tělo i mysl

Tělo bez pohybu není vitální, nemá energii a logicky není zdravé. Nemusíte se potit někde v posilovně hodiny a hodiny. Cvičení z čínské medicíny může rovněž pomoci. Taková jóga se zaměřuje na jednotlivé orgány v těle, kalenetika rovněž. Nemusíte provozovat nutně silové cvičení, spíše takové, kde se uklidníte, setřesete ze sebe stres a nervozitu, budete, více spokojenější a šťastnější. Choďte třeba na dlouhé procházky a podobně. Vymyslete si to, co nejlépe sedne vám a vašemu tělu. Cvičení a pohyb obecně uvolňuje endorfin, což je pocit štěstí, který vy ve snaze o otěhotnění rozhodně potřebujete.

Zdravé jídlo

Nemusíte nutně jíst klíčky a různé bio potraviny. Jde spíše o to, aby vaše tělo nebylo zbytečně zahlceno mastnými a těžkými potravinami a jídlem. Udělejte si zeleninový salát, dejte si ovoce, celozrnné pečivo a podobně. Razantní změny nedělejte, to způsobuje stres. Jezte to, co vám chutná, pokud nemáte rády například rajčata, logicky si nedělejte rajčatové saláty a podobně. Pokud máte chuť na čokoládu, dejte si ji. Tím, že se budete stranit toho, co vám chutná a na co máte chuť, zbytečně budete ve stresu a budete nervózní, což otěhotnění neprospěje.

Čaje pro podporu plodnosti

Vyzkoušet můžete také různé čaje, které mohou podpořit vaši plodnost. Nic tím nezkazíte, navíc bylinky vám tělo mohou pročistit, tělu rozhodně neublíží. Směsi jsou dobré a můžete je koupit v lékárnách nebo přímo v čajovnách, kde jsou směsi speciálně namíchané.

Oblast pánve, musí být zdravá

Vaše střevo by mělo být co nejčistší, protože jinak se moc dál nepohnete. Sedavý způsob života, moc bílého pečiva, sladkosti a podobně zapříčiňují potíže se střevem. Pohyb a lepší a hlavně pestrá strava vám rozhodně pomohou, střevo budete mít rozhodně čisté a tím pádem budete mít celé tělo i zdravé.