Drogy a svět celebrit. Komu drogy vzaly život?

Drogy jsou zlo. Hlásají to všude, pro děti a mládež se pořádají ve školách besedy, kde všichni drogami straší, slyšíte příběhy závislých, těch kteří se vyléčili a právě i oni měli kamarády závislé, ti však svůj boj se závislostí prohráli.

Celebrity

Drogy se bohužel nevyhýbají ani světu celebrit. Mediální svět určitě není procházka růžovou zahradou. Obvykle, hlavně v Americe, stačí jeden film, seriál, song, kniha a z neznámého člověka, kterého předtím znala jen hrstka lidí je „přes noc“ mediální hvězda číslo jedna. Snímek, seriál, song či kniha začnou vydělávat milióny, zvou člověka do různých pořadů, show, pořádá tiskovky, chodí do rádií, účastní se společenských akcí, na ulici ho poznávají, chtějí se s ním fotit, fanynky šílí. Pro člověka, který nebyl vůbec známý nebo se ve světě showbyznysu moc dlouho nepohyboval, je tohle pěkný šok. Pořádný šok. Mega šok. Někdo je silný, má svůj žebříček hodnot, srovnané priority. Někoho ta sláva a nečekané bohatství semele. Ke slávě však nepatří jen to pěkné, peníze, sláva, zájem, patří zde také větší viditelnost na člověka, cokoliv dotyčná hvězda udělá je ihned vidět. Pro únik pak hvězdy sahají po utišujících lécích, po alkoholu, po drogách. A rázem se z toho stane závislost, které je pak velmi těžké se zbavit. Je to běh na dlouhou trať, bojujete s tím celý život. Některé hvězdy s tím bojovali a svou bitvu zatím vyhrávají. Bohužel ne všichni svůj boj vyhrají. Pojďme si nyní připomenout pár hvězd, které s drogami problém měly a bohužel jsou dnes ve hvězdném nebi.

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix

Jimi Hendrix byl kytarový virtuos. Podle některých fanoušků dokonce nejlepší hráč na kytaru všech dob. Každopádně jeho hra na kytaru mu přinesla světový věhlas, popularitu. Dokonce roku 1969 se mu dostalo pocty, když byl na festivalu Woodstock hlavní hvězdou. Jimi však začal užívat tvrdé drogy. Podle oficiální pitevní zprávy se udusil vlastními zvratky. Mnoho lidí spekuluje, zda za touto tragédií nemohly stát také drogy. Jimi Hendrix zemřel roku 1970, bylo mu 27 let.

Kurt Cobain

Kurt Cobain, frontman kapely Nirvana. Kurt byl těžce závislý na heroinu, několikrát byl dokonce hospitalizován kvůli své závislosti. Za manželku měl Courtney Love, která rovněž holdovala tvrdým drogám, takže jejich manželství provázela řada skandálů. Kurt si ve svých 27 letech vzal život, prostřelil si hlavu a v krvi mu našli smrtelnou dávku heroinu. Sebevraždu nejspíš plánoval, napsal manželce a dceři dopis na rozloučenou.

Amy Winehouse

Amy měla před sebou slibně rozjetou kariéru. Její hlas byl tak výjimečný a jedinečný, snadno zapamatovatelný. Se svými písněmi se dočkala celosvětového úspěchu. Na Grammy Awards zazářila, když ze šesti nominací proměnila pět. Amy byla odmalička rebelka, střídala školy, projevovaly se u ní příznaky depresí. Její přítel a později manžel jí však ukázal svět drog, sám byl drogově závislý. Amy se předávkovala ve svých 27 letech roku 2011 a to extází a diazepamem.  Oficiální zpráva byla vydána až za několik měsíců a byla zde uvedena otrava alkoholem.

Heath Ledger

Heath byl australský herec, který se zapsal do podvědomí mnoha diváků jako Joker, hrál také ve snímku, Zkrocená hora a mnoha dalších filmech. Svůj život ukončil ve svých 28 letech, pitva prokázala, že jeho smrt nebyla sebevražda, ale nešťastná náhoda. Zkombinoval několik léků, antidepresiva, léky na spaní a podobně. Herec zemřel v hotelovém pokoji v New Yorku roku 2008.

Cory Monteith

Cory Monteith byl herec a zpěvák. Nejvíce jej proslavila postava quaterbacka a vůdčího pěveckého sboru Finna Hudsona v seriálu Glee. Cory zde nenašel jen slávu, ale také životní partnerku, herečku a zpěvačku Leu Michele. Cory přiznal své problémy s drogami již dávno. V devatenácti letech podstoupil léčení a dlouhou dobu úspěšně abstinoval. Loni v dubnu se však sám dobrovolně šel léčit. Po pár týdnech se vrátil zpět a vypadal v pořádku. V polovině července roku 2013 jej však našli v hotelovém pokoji v Kanadě. Pitva prokázala smrt zaviněnou drogami, konkrétně heroinem v kombinaci s alkoholem. O jeho problému nikdo nevěděl, rodina ani jeho přítelkyně. Cory vystupoval v různých show a všechny před drogami varoval. Samotné se mu však staly osudnými. Cory zemřel ve 34 letech.