Držíte diety? Tady jsou ty nejšílenější!

Snad každý někdy držel nějakou tu dietu. Diety jsou pro někoho celoživotním bojem. Co chvíli držíme diety, zejména my ženy, nejsme věčně spokojeny s postavou, chceme to zlepšit, abychom vypadaly co možná nejlépe. O Vánocích jsme na nějakou tu dietu skoro vůbec nedbali, nebyl důvod. Všude bylo tolik dobrého jídla, cukroví, chodilo se na různé oslavy, na rodinné sešlosti, vše korunovalo Silvestrem, kdy jsme celý večer poctivě uzobávali.

Po Vánocích hodně lidí jde na váhu a nějaké to kilo navíc na ní spatří. A v tuto chvíli začíná přísná dieta, kdy se kil navíc chcete zbavit a také neuškodí, když shodíte i nějaké to kilo, které vás trápilo předtím. Diet je celá spousta, proto je nutné dávat si pozor na to, jaká dieta je ta dobrá a jaké dietě je nejlepší se vyhnout a to velkým obloukem. Ne každá dieta je totiž bezpečná, jsou diety, které mohou vážně poškodit zdraví a to v krajních případech i tak, že můžete mít trvalé následky. Diet známe mnoho Dukanova dieta, Dělená strava, Atkinsonova dieta, Dieta podle ročních období, Rychlá dieta, Jahodová dieta, Redukční dieta a mnohé a mnohé další. Jaké však jsou ty nejšílenější diety? Takové, které jsou úsměvné či i takové, které jsou životu nebezpečné.

Rajská dieta nebo také Dieta z ráje

 Dieta z ráje je dobrou volbou pro ty, kteří se neradi vzdávají jídla. Mají jej rádi a dostává se jim potěšení, když si například dají svůj oblíbený smažený řízek s bramborovým salátem a navrch čokoládový dortík jako bonus a sladkou tečku. U této diety si můžete dopřát cokoliv, je však nutné myslet na výraznost všech chutí. Ošálíte své chuťové buňky, pak už je pravděpodobné, že vás nebude honit mlsná, nebudete mít chuť na sladkosti. Jak na to? Jednoduše. Každý den vypijte jednu sklenici extra panenského olivového oleje nebo jednu sklenici cukrové vody. Tato jedna sklenice vám do těla dostane 100 až 400 kalorií. Po vypití se minimálně na dvě hodiny vyvarujte jídlu a také pachům a vůním. Pak už můžete jíst, cokoliv chcete. Díky této jedné sklenici budete mít na jídlo menší chuť, budete jíst menší porce a vaše hmotnost se bude snižovat. Nápad s malými porcemi, proč ne, ale muset k tomu pít extra panenský olivový olej? To bych si asi raději ten čokoládový dort odřekla.

Tukožroutská polévka

Moc dobře si pamatuji, jak byla tukožroutská polévka hitem v hubnutí. Bylo o ní slyšet na každém rohu, každý o ní mluvil. Sedm dní jíte tuto speciální polévku a nic jiného. Dieta je populární od roku 1980. Polévka je však poměrně jednostranná strava, nekombinují a neobměňují se v ní potraviny, je to pořád jedno a to samé. Navíc je to docela radikální dieta. Tato dieta může vést k odvodnění těla a také se může podílet na ztrátě svalové hmoty. Dokonce tato polévka „nežere tuky“ i když to má v názvu. Polévkou si akorát přivodíte nadýmání, hubnutí určitě ne.

Detoxikační dieta

Tuto dietu vynalezl doktor Robert Linn. Pokud tuto dietu držíte, vůbec nic nejíte, několikrát denně však popíjíte speciální odvar, který pan doktor sám vynalezl. Jedná se o proteinový koktejl. Když se však na složení onoho „zázračného koktejlu“ podíváme blíže, vypadá poměrně nechutně. Skládá se z paznehtu zvířete, drceného zvířecího rohu, kůže šlachy, kostí a jiných vedlejších produktů z jatek. No prostě „chuťovka“ jak vyšitá! Do tohoto koktejlu je přidáno navíc ještě mnoho barviv a příchutí, aby se to vůbec dalo vypít. I když, po tom, co se dozvíte složení, nevím, zda bych to vůbec pila. Asi bych potom už ani nejedla.

Dieta podle Bible

Tato dieta funguje na základě čistých a nečistých potravin. Propaguje ji S. Rubin z Jordánska. Zakázané potraviny jsou ty nečisté, povolené jsou naopak ty čisté. S. Rubin tvrdí, že tato dieta jej zbavila Kronovy choroby. Kolik je na tom pravdy, to se asi nedozvíme. K dietě neodmyslitelně patří také modlitby. Každý den a každý večer se začíná modlitbou. Když se dostaví hlad, je dobré se pomodlit, pokud to jen jde, modlitbou zaženeme hlad. V jídelníčku nemáme maso, je to nečistá potravina.

Přežvykovací dieta

S tímto přišel muž jménem Horace Fletcher. Právě on totiž tvrdí, že je potřeba každé sousto minimálně 32 krát přežvýkat. Přežvykujeme s hlavou skloněnou dopředu. Ve chvíli když jsme jídlo přežvýkali 32 krát pak hlavu zakloníme dozadu tak, aby nám sousto spadlo přímo do krku. Ty sousta, která do krku samy nesklouznou, se nepolykají, vyplivují se. Podle Horace totiž takové sousto není určeno nám. Kromě přežvýkávání jídla obhajuje žvýkání tekutin a člověk nesmí jíst smutný nebo také naštvaný. Při představě, že každé sousto žvýkáte 32 krát, neděláte celý den nic jiného, než jen jíte, počítáte, žvýkáte a čekáte, co do krku spadne a co ne.

Tasemnicová dieta

Při této dietě sníte zárodek tasemnice, ta v těle naroste, a když jíte, živíte právě tasemnici, čímž také hubnete. V Mexiku jsou dokonce speciální farmy, které se na tuto metodu specializují. Co se týče zdraví, rozhodně to není vůbec vhodné. Může to mít řadu rizik a řadu komplikací. Navíc, taková dieta je pěkně nechutná, protože už spolknout zárodek něčeho, co ve vás má vyrůst. No, chutné to rozhodně není.