Finská sauna: návrat k tradicím, který si vychutnáte v pohodlí domova

Infrasauna, kombinovaná sauna nebo různé parní lázně. To vše v posledních letech konkuruje klasické finské sauně. Přesto milovníků pobytu v horkém vzduchu zásadně neubývá. Spousta z nich má navíc vlastní saunu doma. Pořídit si domácí saunu je totiž jednodušší, než se zdá.

Místnost obložená dřevem, teploměr ukazující i 100 ° Celsia a suchý horký vzduch. Přesně takový je ráj milovníků klasické finské sauny. Podobné pocity, jako ve finské sauně, totiž jinde nezažijí.

SONY DSC

Zásadní je ochlazení

Netýká se to jen samotného pobytu v horké sauně. Ještě důležitější je to, co po odchodu ze sauny následuje. Totiž skok do ledového jezera, bazénu nebo aspoň pod ledovou sprchu. Právě prudké ochlazení vyvolává příjemné pocity.

Kromě toho, že je saunování příjemné a zdravé (je výborné třeba na posílení imunitního systému), spousta lidí si v sauně také dokonale odpočine.

Oblíbená už od pravěku

Milovníci saunování zdůrazňují i další důvody, proč je podle nich klasická sauna nejlepším způsobem odpočinku v teple. Upozorňují například na tradici sahající až do pravěku nebo na přiblížení k přírodě.

V klasické sauně jste obklopeni krásným a voňavým dřevem, máte v ní také teplo z kamen, ve kterých můžete topit třeba dřevem, a zchladit se jdete ven – ideálně do rybníčku či jezera.

sauna_02

Mít saunu doma? Žádný problém

Dnes může mít saunu v bytě nebo na zahradě prakticky každý, a proto není zchlazení ve vlastním rybníčku žádný problém. Lidé si přitom saunu často staví i sami. Zpravidla si koupí skládací kabinu v hobbymarketu a doma ji smontují.

Sériově vyráběné sauny ale mají často nekvalitní díly, a proto si saunování v nich tolik neužijete. I přesto ale můžete mít doma finskou saunu, se kterou bude váš požitek ze saunování 100%.

Nejlepší řešení: sauna na míru

Stačí si vybrat kvalitního a ověřeného výrobce a nechat si od něj saunu vyrobit. Nejen, že dokáže připravit saunu, která se vejde i do panelákové koupelny, ale opravdu kvalitní výrobce, jako je třeba česká firma Saunasystem, vám udělá i saunu na míru. Sami si zvolíte materiál, rozměry i umístění.

Můžete ji mít nejen na zahradě, ale třeba i na půdě nebo ve sklepě. Kdykoliv si tak vychutnáte požitek z klasické finské sauny, který si zamilovaly už miliony lidí.

sauna_03