Jak mít zdravý milostný život

Spousta lidí říká, že by chtěla mít zdravý milostný život, ale nakonec vše stojí a padá na otázce „Jste ochotni na tom pracovat?“

Milování

Prvním krokem je začít u těla.

V situaci, v jaké si většina lidí vybere pamlsek nad jablkem, vy musíte být tím moudrým, který bude mít vůli vybrat si jablko. Ve světě stále více závislém na televizi, vy a váš partner musíte najít vůli jít se ven projít nebo projet na kole.

Proč?

Protože není možné mít zdravý milostný život, pokud se svému tělu nevěnujete stejnou měrou lásky a respektu jako je uvedeno výše. Nemluvíme o šestitýdenní dietě, ale o zdravé výživě v průběhu celého života. Nezastáváme tříměsíční cvičební program pro ubrání několika centimetrů na obvodu pasu, ale budeme se snažit o pravidelné cvičení každý den našeho života! Dobrým způsobem, jak se nastartovat, je nějaký vytrvalostní sport. Harvardská škola veřejného lékařství uvádí, že muži, kteří nebyli fyzicky aktivní, měli o 40 procent vyšší pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce než muži, kteří denně alespoň půl hodiny cvičili. Základ v podobě správné výživy a pravidelného cvičení je nutný ještě předtím, než můžeme začít přemýšlet o zdravém milostném životě.

Jezte, abyste žili a milovali

Většina z nás si neuvědomuje, jak potraviny ovlivňují naše nálady, pocity, míru energie a chování. Když se dostaneme na dno, neříkáme si automaticky: „Do háje, asi jsem nejedl správně.“ Na druhou stranu, když se cítíme jako na vrcholu světa, nepřestáváme přemýšlet, „Rád bych se tak dobře cítil častěji.“ Obvykle si nespojujeme to, jak se cítíme s tím, jak jíme; ale potraviny, vitamíny a minerály mohou dělat právě onen rozdíl mezi jakž takž milostným životem a tím, který vás nutí usmát se pokaždé, když na něj pomyslíte. Mnoho lidí, kteří si myslí, že mají sexuální problémy, jsou vlastně oběťmi špatné výživy. Nemají sexuální problémy. Jejich problém spočívá v jídle. A problémy v jídle je možné řešit.

Omezte nebo úplně vypusťte užívání alkoholu, cigaret a kávy

Vyvarujte se sladkých potravin a nápojů a dále smažených, tučných jídel. Cukr narušuje sexuální život a snižuje požitky z něj. Omezte mléčné a pšeničné produkty. Nahraďte kávu a obyčejné čaje za bylinkové čaje, namísto komerčních nápojů pijte džusy.

Omezte stres a relaxujte

Mezi fyzické důsledky dlouhodobého stresu patří nachlazení, vředy, astma, srdeční infarkt, mrtvice a chronická únava – všechny neduhy, které mohou nahlodat vaše zdraví a váš milostný život. Páry se mohou zbavovat stresu společně na konci dne romantičtějšími způsoby, jako například pěnovou koupelí pro dva, doplněné vonnými svíčkami a hrnkem teplého mléka s medem. Nebo se mohou spolu podívat na film. Cílem je spolu trávit kvalitní čas a dostat vás na cestu k celkové relaxaci. To vše vyžaduje snahu zlepšovat váš milostný život – není náhrada za vyváženou stravu, neexistuje žádná zkratka k dobrému zdraví, ale pokud na tom pracujete, můžete dosáhnout zdravého milostného života.