Jak poznat, že se s vámi chce partner rozejít?

Vztahy jsou velmi složité a jejich základem je určitě kompromis a také komunikace. Pokud partnerovi důležité věci neřeknete, mlčíte, dusíte je v sobě, pak nastane čas, že už vás partnerský vztah nebude bavit, budete chtít z něj ven. Mnohem lepší tak je problémy, které se objevují řešit a předejít tak rozpadu vztahu. Muži ovšem ve vztazích ne vždycky komunikují, neradi sdělují své pocity, to co se jim líbí, co je naopak štve a podobně. Neradi se baví o lásce, o problémech, což je špatně, je potřeba to změnit.

Když s vámi partner nekomunikuje a vám se zdá, že není vše úplně tak, jak by mělo být, nezbývá vám nic jiného, než se na něj trošku více zaměřit a všímat si jeho chování, jeho podnětů, jeho gest a podobně. Jedině tak zjistíte, na čem opravdu jste a jakým možným směrem se váš vztah bude ubírat.

Partner vás nemusí vůbec podvádět, nemusíte se vůbec hádat, křičet na sebe, obviňovat se vzájemně a podobně. To, že partner není ve vztahu spokojený a chce se s vámi rozejít je patrné jen z jeho chování či jeho gest. Jak však zjistit, že se možná brzy dočkáte kopaček? Máme pro vás signály, které vám to mohou trošku napovědět.

Já sám

Nechce jít do kina s vámi, ale jde s kamarádem? Argumentuje obvykle tím, že by se vám ten film nelíbil. Nechce jet s vámi na projížďku na kole, ale raději jede sám? Chce si dát do těla, vy mu nebudete stačit. Pozor, pokud váš partner chce dělat drtivou většinu činností sám, bez vás není dobré nad tím jen mávnout rukou, ale pořádně se zamyslet. Obvykle totiž lidé nechtějí tomu druhému nijak ublížit, nijak ho ranit. Proto se používají různé únikové strategie, kterými se partner vyhýbá společným činnostem. Pokud přijde s myšlenkou, že byste se měli stýkat i s jinými lidmi, je váš partner právě jedním z těch lidí.

Nový styl

Pokud váš partner myslí na rozchod, může o sebe začít více dbát. Lidé, kteří zvažují rozchod, začnou více pečovat o svůj zevnějšek. Můžeme to přirovnat k přípravě na svobodný život či k přípravě na nový vztah, nové randění. Změnil partner účes? Změnil kompletně šatník? Tráví v koupelně podstatně více času? Cítíte z něj jinou vůni? Stojí před skříní dlouho a nemůže se rozhodnout co si vzít na sebe? Pečuje o své tělo, chodí pravidelně cvičit? Dbá na to, co jí a kolik toho jí? Pak je potřeba zpozornět.

Jiný sex

Není to o frekvenci nebo o stylu. Chybí v něm něžnosti, doteky, pohledy, polibky, pohlazení a podobně. V každém vztahu je frekvence vztahu jiná a postupem času se mění, pokud s vámi partner nespí už vůbec, je to hodně zlé. Obecně se i ze vztahu vytrácí intimita. Doteky, polibky, objetí, pohlazení.

Nejsou plány

Muži nejsou dobrými a velkými plánovači. Neplánují stárnutí, cestování, až děti odejdou z domu, přitom je ještě ani nemáte. Muži dokonce moc neplánují ani dovolenou, alespoň ne ve chvíli, kdy sundáváte vánoční ozdoby ze stromečku. Nejsou zkrátka tak stavění a ženy se s tím musejí smířit. Ovšem krátkodobé plány muži zvládnou. Takže pokud nejsou schopni říci, jestli s vámi půjde za dva týdny do kina, nebo jestli s vámi pojede příští týden na hory, zbystřete, něco se pravděpodobně děje. Spokojený pár spolu plánuje, i když jen tu blízkou budoucnost. Ten kdo neplánuje, obvykle tu blízkou budoucnost nevidí.

Žádné emoce

Ke vztahu a hlavně do vztahu patří emoce. A to nejen ty dobré, ale i ty špatné. Pláč, smích, radost, smutek, rozčílení, spokojenost a podobně. To všechno vztah potřebuje. Fungující pár spolu toto vše prožívá. Pokud ovšem zjišťujete, že emoce ve vztahu jsou na bodu mrazu, něco není v pořádku. Partner se s vámi nehádá? Nad vším mávne rukou? Nerozesměje vás? Není z vašeho úspěchu nadšený? Pravděpodobně už vbíháte do cílové rovinky rozchodu.