Jak přežít partnerovu nevěru a nezbláznit se!

Nevěru za svůj život pozná téměř každý. Jaká je vlastně přímá definice nevěry? Jednoduše řečeno se jedná o porušení věrnosti ve vztahu, je jedno, zda se jedná o manželský nebo milenecký pár. Bohužel ji lze přirovnat k fenoménu současné doby. Je vůbec možné se s nevěrou vyrovnat a jak ji překonat?

zena_muz

Je rozdíl mezi ženskou a mužskou nevěrou?

Ještě než přejdeme k tématu, jak nevěru přežít, zkusme si říci, zda je skutečně rozdíl mezi nevěrou ze strany muže a ze strany ženy. Podle psychologů ano, hlavní rozdíl je
v tom, že muž je nevěrný pouze tělem. K nevěře ho dohání jeho sexuální pudy, nikoliv city. Ženy to mají jinak, ve většině případů je žena nevěrná proto, že se zamilovala do někoho jiného a nedokáže ukončit původní vztah.

Je také známo, že muži mají rádi svůj klid a rodinné zázemí. Nevěra z jejich strany je spíš jen takové povyražení, ovšem rádi se vrací zase do svého vyhřátého hnízdečka. Žena bere vše přes city, také proto jsou to právě ženy, které častěji požádají o rozvod. A to buď z toho důvodu, že jsou podvedeny nebo proto, že chtějí žít s novým partnerem.

Na druhou stranu nevěra manžela nebo milence je pro ženu velmi těžká rána, ze které se jen těžko dostává. My ženy jsou zkrátka citlivé duše. Jak tedy přežít nevěru ze strany partnera?

Nezjišťujte podrobnosti

První pravidlo zní, nechtějte znát podrobnosti jeho nevěry. Nepátrejte po tom, kde spolu spali, jestli se mu jeho milenka líbí víc než vy, nebo co ho na ní vlastně přitahovalo. Raději nerozebírejte detaily jejich vztahu a na nic se neptejte. V tuto chvíli je nejlepší řešení mlčet. Dejte si čas na rozmyšlenou, v afektu může člověk říci věci, kterých bude později litovat.

Zkuste pokud možno zachovat klid

Tento bod je velmi těžký a málokterá žena jej zvládne. Ano, je pravda, že při odhalení nevěry se cítí ponížena a potřebuje si vylít svůj vztek. Bohužel tímto se všechno jen zhorší, pokud mu v zápalu vzteku sbalíte kufry nebo vyházíte všechno oblečení z okna, jako byste si podepsala rozvodové papíry. Přitom většina mužů po odhalení nevěry seká minimálně nějakou dobu dobrotu. Zkuste zhluboka dýchat nebo raději odejděte a promluvte si teprve poté, co vás trochu přejde zlost.

Neřiďte se tím, co chtějí ostatní, dělejte věci podle sebe

Ženy jsou často ovlivněny okolím. Když vám vaše maminka nebo nejlepší kamarádka radí, ať se na něj vykašlete, když si vás neváží a běhá za jinými, tak se nenechte ovlivnit. Pokud to tedy tak cítíte sami a skutečně vás partner natolik zklamal, že už s ním být nechcete, tak to udělejte. Ale pokud víte, že ho stále milujete, raději si to ještě rozmyslete. Odpouštět je přeci lidské.

Jděte mezi lidi

To nejhorší, co může podvedená žena udělat je, že se zavře doma před celým světem. Nemusíte přeci hned vyrazit na „lov“ nového partnera. Zkuste dělat něco, co vás těší. Sport, zajít do kina s kamarádkou, na dovolenou za teplem nebo jen tak na procházku do přírody. Zkrátka vždy je lepší se zkusit alespoň trochu rozptýlit a vyčistit si hlavu. Srovnáte si myšlenky a pak si můžete s partnerem v klidu o všem promluvit.

Dopřejte si odměnu

Na bolavou duši je nejlepší náplastí koupit si něco pěkného. Třeba ty nové šíleně drahé šaty, které se vám tolik líbily. Nyní je ten správný čas si je pořídit. Nebo si kupte oblíbenou knížku, zkrátka cokoliv, co vám udělá radost. Pokud se rozhodnete partnerovi odpustit, mohl by právě on jako „poděkování“ vám ty hodně drahé šatičky koupit. Nezapomínejte, že právě v době odpouštění vám snesou třeba i modré z nebe.

Vypovídejte se

Říká se, že když někomu sdělíte své trápení, rázem se stane polovičním. Od toho přeci máme nejlepší kamarádku. Jakmile z vás vyprchá vztek, pozvěte jí na skleničku a všechno jí povězte. Uvidíte, že se vám vlastně a budete se na celou situaci dívat trochu jinak.

Zkuste se dohodnout

Pokud o partnera i nadále stojíte a chtěla byste ve vztahu pokračovat, zkuste se dohodnout na určitých pravidlech. Vysvětlete mu, že nabouraná důvěra se jen tak nespraví. Zkuste tedy společně najít určitý kompromis a pravidla fungování vašeho vztahu.

Vybrečte se

Pokud se naopak rozhodnete vztah ukončit, máte na to plné právo. Jenže jakmile opadne vztek a zlost, dostaví se lítost a přijde ta opravdová bolest. Najednou vám dochází, že jste o partnera přišla definitivně. V takovém případě je nejlepší se pořádně vybrečet. Někdy to pomůže víc než cokoliv jiného. Ovšem jen s mírou, neznamená to, že probrečíte týdny. Dejte si jeden nebo dva dny, kdy dáte plně průchod své bolavé duši a pak se snažte jít dál. Nevracet se k tomu. Stejně to tím nijak nezměníte.

Nevěra je jako parazit, jakmile se s ní setkáte, nemůžete se jí zbavit. Pořád to máte v hlavě. Je krutá, ničí naše city, bortí představy o společné budoucnosti. Ovšem není nevěra jako nevěra. Na jedné straně se může jednat o náhodný sex na jednu noc, který nic neznamená. Na straně druhé může jít o tajný vztah, který trvá dlouho a váš partner tak vlastně podvádí dvakrát. Obojí bolí stejně, ovšem v prvním případě se to dá odpustit, v tom druhém už to dokáže jen málokterá z nás.