Jak rychle odstranit skvrny od červeného vína

Skvrna od červeného vína může být společenská katastrofa, ať už se jedná o rodinnou oslavu či firemní akci. Máme pro vás dvě skutečná a odzkoušená řešení, jak se vypořádat se skvrnami od červeného vína. Prosím, přečtěte si o tom, co jsme zjistili a vyzkoušeli:

Ilustrační obrázek / www.123rf.com

 

1. Pokud jste právě rozlili červené víno, nepanikařte a jestliže máte po ruce bílé víno, tak jej ihned použijte a trochu jej nalijte na flek po červeném víně. Bílé víno [bílé hroznové šťávy – v pohodě] ředí pigmentaci z červených hroznů, a tak rozmělní následky a zabrání vytvoření výrazné skvrny od červeného vína.

2. Můžete také dát sůl na znečištěnou plochu a počkat několik minut než plochu opláchnete pod tekoucí vodou. Pokud máte starou skvrnu, zkuste namočit skvrnu roztokem citronové vody nebo octové vody a pak místo opláchněte čistou vodou.

Čím dražší je oblečení, tím větší je pravděpodobnost, že budete usilovat o profesionální vyčištění vaší skvrny. I tento způsob vyčištění lze doporučit a u dražších kousků vaší garderoby se dá říci, že je nezbytný, jen je vždy vhodné zvážit, zda cena za profesionální vyčištění je adekvátní výsledku a zdali tentýž výsledek nesvedete sami.