Jak si vybrat ty správné džíny?

Džíny jsou základem každého šatníku a každý má ve skříni minimálně jedny nebo dvoje. Džínů je velká spousta, máme zvonové, kterým už odzvonilo, rovný střih, slimky, nově oblíbené boyfriendy a podobně. Vybrat si ty správné džíny, které vám sedí, je poměrně složité. Pokud nemáte ideální míry a nejste se svým tělem spokojená, výběr není jednoduchý. Jsou partie, které chcete zamaskovat, chcete, aby vypadaly menší, než ve skutečnosti jsou, aby vás džíny zbytečně nerozšiřovaly a nedělaly vás ještě větší.

Maskovat zadeček, bříško, stehna a podobně. Ne vždycky se podaří najít „ty pravé“ džíny během jednoho nákupu v jednom obchodě. Někdy je potřeba projít všechny obchody a poohlédnout se po mnoha modelech, mnoha barvách, délkách, střizích. No je to pořádná fuška. Máme pro vás pár tipů, jak si vybrat „ty pravé“ džíny. Aby dobře seděly, nebyly zbytečně velké, nebo malé, nevypadala jste v nich napresovaně a podobně.

Džíny

Pokud se zaměříme na slovo džíny, jeans tak to slovo je francouzského původu. Vzešlo to z francouzského sousloví Bleu de Genes, v překladu to znamená janovská modř. Džíny dostaly název po barvě, kterou se džíny barvily. Džíny sluší každé postavě, je jen potřeba vybrat si ty správné džíny a ten správný střih.

Postava

Vždy je dobré, před samotným nákupem džínů myslet také na to, jakou máme postavu. Džíny se vám mohou líbit, ale nemusí vám sedět. Před samotným nákupem si ujasněte, jaké partie chcete potlačit a co například zdůraznit. Pak si přesně zjistíte, co vaše džíny musejí mít a co naopak mít nemají. Plnoštíhlé ženy, si mohou zvolit džíny od kolen mírně rozšířené. Opticky to postavě dodává srovnání a postavu to také zarovná. Pokud nemáte ideální křivky, musíte myslet také na výběr barvy. Ženy, které mají plnější stehna a zadeček, by se měli vyvarovat světlým a světlejším tónům. Spíše je lepší volit tmavě modré džíny. Tmavá barva zeštíhluje. Pokud si chcete koupit džíny rovného střihu, ty je dobré vyzkoušet typ od typu. Ne každé sednou každé postavě, ovšem můžete najít takové, které vám padnou jako ulité.

Pas

Výška pasu džínů je u každého individuální. Ženy, které jsou se svým bříškem spokojené, si mohou dovolit bokovky, které odhalí bříško. Pokud však nemáte ideální tvary do bokovek, rozhodně si nepořizujte džíny s nižším pasem. Pokud máte problémy s bříškem, které chcete zamaskovat je dobré, koupit si džíny s vyšším pasem. Vyšší pas skvěle zamaskuje bříško a vy si pak budete moci vzít tričko či top, aniž byste řešili, jaké bříško v tom máte, protože vyšší pas skvěle maskuje.

Kapsy

Možná to tak nevypadá, ale pravda to je. Kapsy vám pomohou zadeček opticky zúžit. Pokud jsou na vašich džínách kapsy, které jsou nízko posazené, také to není nic pro vás. Spíše než pomoci, vám uškodí, zadeček bude vypadat větší, než ve skutečnosti je. Džíny bez kapes rovněž nejsou ty pravé a ideální pro vás, pokud zadeček chcete maskovat. Volte kapsy bez zdobení, jednoduché, výše posazené. Právě takové kapsy jsou pro vás ideální a opticky vykouzlí zadeček, který bude k nakousnutí.

Velikost

Velikost vám musí dobře padnout. Džíny nemohou být menší ani větší. Pokud máte džíny elastické, myslete na to, že běžným nošením se trošku natáhnou, povolí, takže pokud je máte tak akorát, ještě vám povolí a vy se v nich budete cítit příjemněji. Džíny, které jsou o něco větší, nejsou dobré, protože v nich opticky vypadáte větší a nevypadá to dobře ani na pohled. Odborníci radí, koupit si džíny o číslo menší, protože se roztáhnou a pak budou sedět dokonale přímo vaší postavě.

Zkouška

Džíny musíte samozřejmě vyzkoušet, o tom žádná. Pokud máte džíny na sobě oblečené, je dobré si také vyzkoušet, jak se v nich budete cítit. Zkuste si dřep, ohnout se, sednout si. Nedovolí vám to džíny? Vyzkoušejte jinou velikost. Nechcete přece být v džínách napresované a nemoci se pohnout ani o milimetr, aby nehrozilo, že vám mohou džíny prasknout ve švu.