Jak zastavit padání vlasů

Padání vlasů je pro mnoho žen choulostivý problém. Ženy o své vlasy pečují, a pokud vám vlasy padají, je to známkou problému. Ať už se jedná o nějakou nemoc fyzickou, nebo nemoc psychickou či nedostatek nějakého vitamínu a podobně. Vždycky je potřeba problém řešit, nemávnout nad ním rukou a nenechat jej tak. Možná je to jen momentální stav, možná dlouhodobý stav, který se může zhoršovat a zhoršovat, přidají se kromě padání vlasů i jiné příznaky, které jsou závažnější. Padání vlasů proto nepodceňujeme, a pokud se objeví, pátráme po možné příčině. Obvykle se jedná jen o problémy psychického rázu, jako například příliš mnoho stresu, hodně práce, žádná relaxace, nervozita, potíže a problémy v osobním vztahu či v pracovním. Takovéto potíže je dobré řešit. Máme pro vás pár rad a tipů, které vám mohou pomoci zbavit se padání vlasů a své kštici propůjčit zase krásnou hustotu, jako předtím.

Pokud máte nějaké problémy ať už v osobním nebo pracovním životě, stresujete se a podobně může se stát, že vám začnou padat vlasy. I když si koupíte různé přípravky na podporu růstu vlasů, nic moc s tím nezmůžete. Ze všeho nejdříve se totiž musíte zbavit toho, co to padání vyvolává. Stresu, problémů a podobně. Poté, když se tak stane, vám vlasy padat přestanou a společně s vhodným doplňkem stravy vlasy posílíte a vyživíte. Nechte si doporučit od své kadeřnice ten nejvhodnější přípravek, přece jen ona s tím má více zkušeností, zná vaše vlasy. Rovněž vám může doporučit speciální kosmetiku, která vlasy podpoří a jejich růst tak může o něco urychlit. Často vlasy padají také při hormonálních změnách, nejčastěji po porodu. Při úbytku váhy, při užívání hormonální antikoncepce, pokud se stravujete nevyváženě, nezdravě a podobně.

Jak si s tím poradit?

Pravidelně choďte ke kadeřnici a nechejte si vlasy sestřihnout, je to potřeba, aby se vaše vlasy zregenerovaly a byly zase zdravé. Navíc i váš kadeřník vám může doporučit přípravky na vaše vlasy, které pomohou regeneraci. Do svého jídelníčku zařaďte více potravin, které budou obsahovat bílkoviny, minerály a vitamíny. Zejména pak vitamín B a vitamín C. Nedržte žádné drsné diety, které slibují za pár dní úbytek několika kilogramů. Kromě kilogramů přijdete i o pár vlasů, což nechcete. Své pracovní tempo přehodnoťte. Myslete na to, že vše co děláte, vaše tělo nějak ovlivňuje a pokud zvolníte a budete více odpočívat, bude to pro vás lepší i pro vaše vlasy. Můžete vyzkoušet kofeinové tonikum nebo také extrakt  z bílého čaje. Můžete si také koupit nějaké potravinové doplňky, které budou vitamíny a minerály do těla dostávat v pravidelných dávkách.

Nelepší se to? Po čtyřech měsících pořád nic? Pro vaši jistotu je dobré raději navštívit dermatologa. Ten vás vyšetří, doporučí vám další postup, další kroky, které máte dále podnikat. Můžete jej požádat také o krevní testy, abyste měla jistotu, že to není nic vážného.