Jaká barva se k vám hodí?

Touto teorií se zabývá barevná typologie, která určí vhodné barvy pro daný typ lidí. Typ lidí zjistíte podle své pleti a vlasů. Odlišujeme čtyři typy – jarní, letní, podzimní a zimní.

Jarní typy mají světlou pleť, obvykle s pihami. Rty jsou růžové. Barva očí bývá modrá, šedozelená nebo hnědá. Vlasy jsou většinou blond, případně se světle hnědým nádechem.

Jak se líčit? Jarní typ by měl vsadit na líčení jemné, v pastelových tónech, v žádném případě výrazné.

Jaké nosit barvy? Opět světlé barvy jako u líčení. Růžová, béžová, světle hnědá, šedá, to jsou ty pravé barvy pro jarní typ. Vhodné jsou květinové vzory a menší, decentní šperky.Letní typy jsou studenější než jarní typ. Pleť je světlá, olivová. Oči jsou většinou kombinované s šedou barvou (šedozelené, šedomodré). Vlasy jsou blond až tmavě hnědé.

Jak se líčit? Vhodné jsou kouřové odstíny, chladné barvy jako šedá, fialová nebo hnědá.

Jaké nosit barvy? Pastelové barvy s šedými tóny, velmi vhodná je starorůžová. Letní typ by měl zapomenout na zlaté šperky, a vsadit spíš na stříbro nebo granát.

 

Podzimní typy mají béžovou nebo meruňkovou barvu pleti. Pravděpodobně mají pihy, ale na rozdíl od jarního typu je mají po celém těle. Bohužel se tyto tipy na slunci velmi rychle spálí. Barva očí je výrazná, barva vlasů hnědá, či rezavá.

Jak se líčit? Vhodné jsou teplé a tmavé tóny. Rtěnky jsou vhodné červené a měděné, oční stíny modré a zelené.

Jaké nosit barvy? Určitě jakékoliv barevné tóny zelené a oranžové barvy. Vhodné jsou šperky z přírodních materiálů, nebo z drahokamů teplých barev.

 

Zimní typy mají porcelánový, namodralý tón. Často jsou to takzvané Sněhurky – bílá pleť, černé vlasy. Vlasy jsou tmavé, oči šedé a hnědé.

Jak se líčit? Na rozdíl od jarního typu by zimní typ měl určitě zvolit výrazné líčení. Výrazné rty červené nebo růžové barvy, oční stíny modré, šedé a zelené barvy.

Jaké nosit barvy? Tento typ se nemusí bát kombinace černé a bílé barvy, velmi pěkně vyniknou v geometrických vzorech. Vhodné jsou barvy výrazně pastelové – výrazně zelená, červená a modrá. Šperky volte lesklé, extravagantní.