Jistota ve vztahu za každou cenu?

Snažíte se žít a uspořádat si život tak, aby vás potom nepřekvapilo, když se vztah nepovede. Ale ve vztazích to lze praktikovat jenom částečně. Je to živý organismus, který se vyvíjí a který sílí a roste a nemůžete z něj chtít vytvořit cosi rezistentního a neměnného. Pak by byl odsouzen k zániku.

 

Majetkové vypořádání

Můžete se spolu domluvit na majetkovém vypořádání, pokud by opravdu došlo ke konci vztahu. Ale tím, že to vyřknete, pak připouštíte onu myšlenku a pak se tím můžete i zabývat ve své mysli častěji a závažněji, než jak by to bylo záhodno. Pak se může objevit nějaká komplikace a vy už vidíte pravděpodobněji onen konec vztahu než by tomu bylo, kdybyste nad tím vůbec nepřemýšlela.

Společné vyrovnání musí být férové

A pokud i provedete ono majetkové vypořádání nebo další podobné záležitosti, mějte na paměti, že jste dvojice a buďte sami k sobě féroví. Musíte se na krocích společně domluvit tak, aby jedna i druhá strana souhlasila a aby se ono vypořádání nestalo předmětem sváru. Takže pokud se tak společně dohodnete a budete s tím počítat, je to férové.

Speciální konto, o kterém nebude partner vědět – ne

Pokud ale budete mít konta, o kterých vaše polovička nebude vědět, a budete si ukládat peníze bokem, pak už to není férové jednání, ale hraničí to s nedůvěrou v partnera a ve vaši společnou vizi do budoucna.

Žádné ponižování a poškozování

A pokud budete hovořit hlavně o tom, jak si potřebujete vše pojistit, tak si buďte jistí, že tím tak akorát partnera otrávíte a možná ho přivedete na myšlenku, že únik ze vztahu není až tak špatná myšlenka. Takže všeho s mírou. A hlavně by za vším měla stát vzájemná úcta a respekt, neměli byste svým chováním svého partnera poškodit a ponižovat.