Krásná pokožka? Tajemství je peeling!

Každá žena chce mít krásnou a hebkou pokožku, kterou se bude moci pochlubit před ostatními. Vaše pokožka je velmi důležitá, chrání vaše tělo před různými nepříznivými vlivy a právě proto je dobré o ni pečovat a starat se. Jinak vám pokožka nebude dobře sloužit, bude vysušená, bude praskat, loupat se, svědit vás, pálit vás a podobně, což rozhodně není nic příjemného a vy pak musíte potíže řešit u lékaře a náprava je občas nemožná, ve většině případů je však náprava možná, jen musíte myslet na to, že to nebude ze dne na den, bude to nějakou chvíli trvat a budete se muset  o svou pokožku starat. Není tak rozhodně lepší všemu předcházet a o pokožku se starat, aby byla krásná? Jedním z tajemství krásné pokožky je peeling.

Pravidelný a správný peeling je pro vaši pokožku velmi důležitý. Peelingem se odstraňují zbytky kůže, odumřelé pokožky, která, pokud se neodstraňuje pravidelně, brání pokožce v dýchání a v krásné pokožce. Pokud zbytky kůže a jiných nečistot neodstraňujete pravidelně, můžete na kůži pozorovat stopy zbytků kůže, vaše pokožka může mít rovněž také našedlou barvu a to vše díky zbytkům kůže, které uplívají na vaší pokožce. Proto je nejlepší se zbytků kůže na vaší pokožce pravidelně zbavovat. Odstraňujete zbytky kůže, vaše pokožka bude moci svobodně dýchat, díky peelingu se bude také prokrvovat, což je pro pokožku nutné a potřebné.

Pro peeling těla použijeme speciální peelingy, které zakoupíme v lékárně nebo v drogerii. Výběr je dnes poměrně velký, takže si na své přijde každý, můžete si koupit peeling, který v sobě má bylinky, který voní podobně jako váš parfém či chrání vaši pokožku. Je to jen na vás, co zvolíte, hlavní je, aby váš peeling byl určen pro vaše tělo. Na obličej použijeme také speciální peeling. Na obličeji máme kůži jemnější než na zbytku těla.

Pokud není uvedeno na obalu peelingu jinak, přinášíme vám návod na správný peeling. Peeling se nanáší nejlépe na mokrou pokožku, takže je dobré se před peelingem krátce osprchovat, avšak pouze vlažnou vodou. Peeling poté naneste na tělo v dostatečné množství, a začněte peelingovat. Lepší je, když si nanesete část peelingu na ruce a dostatečně jej nanesete, poté pokračujte i na další části těla jako břicho, stehna, lýtka, hýždě, hruď. Krouživými pohyby peeling nanášejte a dbejte na to, abyste vyvíjeli dostatečnou sílu, ovšem pozor na to, abyste si kůži nepodřeli. Speciálně dávejte pozor v oblasti loktů a kolen, protože zde se často na peelingování zapomíná, což je škoda.

Jakmile máte opeelingované celé tělo přichází na řadu smývání peelingu. Peeling smývejte pečlivě, pomožte si klidně i rukama, kde peeling odstraňujte, na těle vám nesmí zůstat ani kousek peelingu. Poté se znovu osprchujte a použijte k tomu i sprchový gel, aby se řádně odstranili i ty nejmenší kousíčky peelingu. Po peelingování je tělo vysušené a suché, je potřeba mu dodat hydrataci, takže si po peelingování dopřejte dostatek krémů na tělo a je v podstatě jedno, jaký krém použijete, klidně sáhněte po svém oblíbeném krému na tělo a důkladně jím namažte celé své tělo. Peelingování opakujte zhruba jednou za dva týdny, nejlépe podle vaší potřeby.