Láska kvete i v pozdním věku


Je vám už více než šedesát a cítíte se pořád k světu? To s sebou přináší řadu pozitivních záležitostí. Cítíte se milována, šťastná a dokážete to také předat lidem kolem vás. Sice už jste možná zažili takové strašné věci, jako je třeba smrt svých rodičů nebo příbuzných, ale i když jste už v důchodovém věku, máte rádi sex.

Ani sex po šedesátce není žádné tabu

Ano, sex po šedesátce není žádné tabu. I když už to samozřejmě není tak často a s takovými experimenty, jako to bylo ve dvaceti, kdy jste na sex mysleli, kudy jste chodili, pořád máte nějaký apetit a máte rádi své i partnerovo tělo. Pokud se na sex oba plně soustředíte, můžete v posteli objevit i to, v co už jste nedoufali a můžete si jej ještě užít a vychutnat.

Společný život a společný sex

Takže nehažte flintu do žita a s chutí do toho, půl je hotovo. Za to, co se vám v životě s partnerem podařilo překonat a to, čeho jste dosáhli, se vám vrátí tím, že můžete prožít stejně silné emoce a romantiku jako na začátku vztahu.

Je to pomalejší, ale stále krásné

I když už jsou vaše vášně pomalejší a něžnější než tomu bylo ve sladkých dvaceti letech. Tak váš život může být plný doteků a mazlení a dalších věcí, které vám mohou v případě nouze nahradit klasický pohlavní styk. Už před sebou nemáte existenční problémy (jako je výchova potomků a stavba nemovitosti a s tím spojené dluhy) ani neřešíte problémy svých dětí, které nastupují do školy a prožívají své první lásky. Už jste se životem sméířeni, protože jste toho spolu dost zažili, ale to váš společný život stmelilo a pomohlo vám to v řadě překážek, kterých je život plný.