Láska není o penězích

Že nemáte čas na lásku? Že stojí láska mnoho financí a vy na ni nejste připraveni? To není pravda, všechno to je o něčem jiném. Láska je jedna z nehmotných věcí, která se nedá koupit, i když by mi mohli mnozí oponovat. Co zlatokopky, co mladé ženy, které si berou muže nad hrobem a získávají si tak lichotkami a něžnostmi jejich lásku?

 

Nezaměňujme si pojmy a dojmy

To jsou obousečné zbraně. Nejedná se v žádném případě o ryzí lásku, o cit, který buď máte, nebo ať se snažíte, jak chcete, nemůžete ze sebe dostat. Láska je ušlechtilý cit a je jedno, jaké máte sociální postavení a jak jste na tom z hlediska společnosti či kariérního žebříčku. Lásku můžete probudit velmi lehce například tak, že se zamilujete, když uvidíte dávného kamaráda, který pomohl babičce přejít ulici. Láska je nevyzpytatelný koktejl něžných citů, který se může probudit, i když už ho vůbec nečekáte.

 

Láska obohacuje náš život a přidává nám na hodnotě prožitků

Na druhé straně si ale musíme uvědomit, že tak lehce, jak přišla a obohatila nás citový, smyslový i emocionální život, tak lehce se nám může ze života také vypařit a my ať už děláme, co chceme, nejsme schopni si ji nazpátek přivolat.

 

Nevymlouvejme se – každý má šanci na lásku

Pokud máme šanci na lásku, nesmíme ji v žádném případě zahodit a čekat, že v práci nebo ve společnosti dostaneme adekvátní náhradu a variantu. Vzduch, který dýcháme, život, který žijeme a lásku, kterou prožíváme, dostáváme zadarmo a je jen na nás, jak s ní naložíme a co se svým životem i emocemi podnikneme. Nemůžete se ale vymlouvat na to, že bychom byli znevýhodněni oproti ostatním lidem, a to už z jakéhokoliv důvodu. Láska kvete v každém věku a na každém místě.