Můžeme být kamarádi

Život opravdu není jako ve filmech. Kdyby život lidí byl jako ve filmech, pak by každý jejich vztah byl poměrně zdravý. Nebyly by žádné smutné konce. Přiznejme si, život není jako ve filmech. Pokud existuje něco, co se v životě filmům podobá, jsou to ty děsivé věci, které se dějí v polovině. Říkám to proto, že některé filmy končí ukončením vztahu, ale jedna strana se zeptá, zda by mohli zůstat přáteli. Ve světě filmů tohle ještě může fungovat, v reálném světě to je většinou jen sen. 

Ilustrační foto / www.123fr.com

Kdyby se váš (vaše) ex po rozchodu zeptal, jestli můžete zůstat přáteli, přimělo by vás to hodně přemýšlet. Myslíte si, že je to opravdu možné? Ale proč nebo jak může přátelství vydržet, když všechno, co jste ve vztahu měli, se právě pokazilo? Takže když se vás ex zeptá na tuto otázku, můžete jen zdvořilostně říci „proč ne“. Alehluboko uvnitř oba víte, že by mohlo být těžké znovu být dobrými přáteli. Tento výraz se používá jen jako cena útěchy za kopačky, které jste dostali. Lidé, kteří se ptají a odpovídají na tyto věci ano, to nemyslí opravdu vážně. Jak můžete oba být dobrými přáteli, když je mezi vámi hořkost? Možná jedině, pokud jste vztah ukončili bez hořkosti a se společným souhlasem. I přes to to ale stále bude těžké, zejména po prvních pár měsících, protože být s tímto člověkem v kontaktu vám bude připomínat věci, které by mohly být a nebudou. Bylo by těžké se snažit takové přátelství udržet.

Toto se může stát také lidem, kteří se právě do někoho zamilovali a během prvních několika schůzek se spálili. Když si jeden myslí, že ho ten druhý už nudí, on nebo ona může jen říct, bude nejlepší, když zůstaneme přáteli. Jo, jasně! Jak můžete být přátelé, když většinou nejste schopni jít ven, mluvit, nebo se bavit? Přítel je člověk, ke kterému v průběhu času rozvíjíte svou důvěru. Během té doby se z vás stanou jen známí a ne přátelé. Takže je to docela hloupé nechat toho druhého na konci něco očekávat. Může se to stát jen v některých výjimečných případech.

Ale museli byste odstranit emocionální zátěž a k tomu by byla zapotřebí spousta práce. Mohlo by to také fungovat, kdybyste měli nějaké kouzlo z Hollywoodu.