Novoroční předsevzetí, jaká jsou ta nejčastější?

Každý z nás to určitě zná. Pár minut před půlnocí či první den v novém roce si dáváme předsevzetí, které chceme splnit v následujícím roce. Děláváme to každý rok, i když, řekněme si upřímně, není mnoho z nás, kteří opravdu předsevzetí dodrží. Obvykle se o to začneme snažit, optimisticky a idealisticky se do plnění předsevzetí vrhneme a první dny jsme sami na sebe hrdí, vychází nám to, daří se to. Po pár týdnech však naše nadšení klesá a klesá, klesá také aktivita, s jakou předsevzetí plníme a po měsíci či dvou se přistihneme, že žádné z našich předsevzetí se plnit nesnažíme. Mávneme nad tím rukou a řekneme si, tak příští rok to snad vyjde. A tak to běží stále dokola, rok za rokem. Poznáváte se? Přijde vám to povědomé? Já si ze zásady nějaký ten rok už předsevzetí nedávám.

Předsevzetí

Není proto vůbec žádným překvapením, že v posilovnách a fitness centrech se v lednu zaplní až k prasknutí. Podle průzkumů se zvýší návštěvnost asi o padesát procent. Ovšem měsíc březen zase ukazuje, zase o něco volnější harmonogram. Mnozí lidé to zkrátka vzdají. Rovněž také náplasti proti kouření se prodávají v lednu o něco více. Máme pro vás co nejčastější novoroční předsevzetí, které si lidé dávají.

Přestat kouřit – pro ty, kteří zkoušeli už několikrát přestat, ale nedařilo se jim to, je toto předsevzetí důležité. Zkoušejí to každý rok a ne vždycky se to podaří. Úkol je to poměrně těžký, nicméně ne nereálný. Pokud opravdu chcete, najděte si na internetu návody, vyzkoušejte žvýkačky a podobně. Silná motivace je k přestání kouřit také vhodná.

Zhubnout – toto je na seznamu předsevzetí snad každého. Ne všichni jsme zcela spokojeni se svým tělem a chceme to zlepšit. Je to ideální doba, nový rok, nové výzvy. Pokud to s hubnutím myslíte naprosto vážně, je dobré v tom nebýt sám a hlavně si najít profesionála, trenéra, který vám pomůže, a budete hubnout hlavně zdravě.

Najít si čas na sport – sport je moc fajn, ale musíte si najít takový, který vyhovuje přímo vám. Pokud rádi tancujete, přihlaste se na taneční kurzy. Pokud si rádi dáte do těla, je pro vás dobrá posilovna nebo fitness centrum. Zkrátka musíte najít to, co je nejlepší pro vás. Sport vás tak bude mnohem víc bavit a tak si na sport najdete čas, více času.

Zdravě jíst – zdravý životní styl chce žít snad každý, máte například problémy s cholesterolem, s cukry v těle, se srdcem, s vysokým tlakem, chybí vám v těle vláknina a podobně? Na to vše vám pomůže zamyslet se nad jídelníčkem a zdravěji jíst. Není to jednoduché, to si musíme přiznat, navíc náhlá změna celého jídelníčku je hodně stresující, což pro tělo není dobré. Změňte svůj jídelníček postupně, bude to pro tělo a pro mysl lepší a jednodušší. Vyhnete se tak stresu a nervozitě.

Zdokonalit nebo se naučit cizí jazyk – v práci cizí jazyk potřebujete k postupu, nebo se potřebujete zdokonalit, aby vás více v práci posílali na služební cesty? Nebo se jen nechcete na dovolené dorozumívat s místními lidmi rukama, nohama, protože oni česky nerozumí a vy neumíte žádný jiný cizí jazyk. Na jazykový kurz není nikdy pozdě, najděte si kurz, kde budete pravidelně docházet a zdokonalovat se.

Vydělat více peněz – po tom touží snad každý. Vyděláte více peněz tím, že si najdete novou, lépe placenou práci nebo v práci zacílíte na povýšení.