Ozdobte si vánoční stůl podle letošních trendů

Váoční prostření stolu je chloubou nejedné hospodyňky. Proč také ne, konečně se můžete „pořádně vyřádit“. A co letos zkusit nějaký nový styl?  Popusťte uzdu své fantazii, protože v případě vánočního stolu rozhodně platí, že „čím víc, tím líp‟. Zkombinujte různé talíře a talířky, přidejte dekorace a nezapomeňte rozsvítit svíčky, které dodají každému stolování tu správnou slavnostní atmosféru.

Třpytivé kouzlení

Zkombinujte tradiční jídelní servis s netradiční výzdobou. Přidejte světýlka, barevná nebo bílá) a všechno se bude pěkně třpytit. Světýlka můžete naaranžovat třeba do skleněné vázy nebo mísy – uvidíte, co to se stolem udělá. Zkombinujte klidně staré s novým. V módě je zkrátka glamoure styl, kterému vévodí třpyt a lesk. Co se týče barev, sluší mu stříbrná, zlatá i bílá. Nepohrdne ani patynou.

Glamoure styl Zdroj: beautyandthegreen.blogspot.com

Glamoure styl
Zdroj: beautyandthegreen.blogspot.com

Klasika a příroda

Říká se, že příroda je tím nejlepším umělcem. Proč ne…přírodní dekorace působí např. v kombinaci s bílou velmi hřejivě. Na stůl se nebojte dát větvičky, stonky, živé květy (ty jsou hodně v kurzu). Každé prostírání zabalte tak, jako by to byl dáreček, a ten ovažte třeba motouzem. Bude dobře ladit s okolními přírodními prvky. Když přidáte pár tradičních slaměných ozdob, uvidíte tu proměnu.

Elegance

Elegance nikdy nikoho neurazí. Jak tohohle stylu docílit? Co třeba srolovaným ubrouskem s ozdobou nebo elegantní jmenovkou? Hned váš stůl bude vypadat slavnostně. Někdy také postačí dobře nakombinovat nádobí, nebo navrstvit stejně barevné ubrusy všech různých velikostí. Na internetu najdete návod, jak si poskládat ubrousek, aby to vypadalo pěkně. Ten pak položíte na navrstvené talíře.

Barevná dekorace  Zdroj: montazne-hise-on.net

Barevná dekorace
Zdroj: montazne-hise-on.net

Která barva se nosí

A nakonec ještě barevné trendy. Kromě červeno zelené klasiky letos neprohloupíte ani s růžovou ve všech jejích odstínech. Už druhým rokem také vánočním svátkům vévodí fialová. Ta obecně navodí slavnostní náladu. Je plná energie a přináší nové začátky. Sáhnout můžete samozřejmě i po sněhově bílé, přírodní, stříbrné či zlaté.

A co je nejdůležitější? Abyste si svátky užili v pohodě a bez zbytečných stresů. Jsou tu přece od toho, aby se scházeli lidé dobré vůle.