Pozitiva a negativa vztahu na jednu noc

Ne každý touží po harmonickém a trvalém partnerském vztahu. Je pravdou, že pokud jste ve vztahu, myslíte také na to, co chce váš partner, co by váš partner řekl, co by partner udělal, jak by to udělal. Nemyslíte jen a jen na sebe. Neuvažujete jako samostatná jednotka. Ne každému se to líbí a ne každý umí dělat kompromisy. A vztahy jsou o kompromisu, to víme všichni. Lidé, kteří žijí sami ať už nuceně nebo naprosto dobrovolně jsou označování jako single.

Životní styl singles na první pohled vypadá velmi lákavě. Tak jako má život snigles svá pozitiva má také logicky svá negativa. Jako jedno z pozitiv se může jevit vztah či vztahy na jednu noc. Své kouzlo to rozhodně má. Najdete si potencionálního partnera, který vás zaujme. Vezmete ho k sobě domů, nebo jdete k němu domů. Tam si užijete sex a poté ho buď vyprovodíte, nebo odejdete k sobě domů. Na první pohled velmi ideální. Je tomu opravdu tak?

Sex na jednu noc má výhody. Nemusíte žít partnerský život, který se vám může jevit jako nudný. Střídáte partnery podle libosti, potenciálně tak můžete každý večer zažít jiný sex. Každý muž je jinak výkonný, jiný milenec. Jeden to bere čistě přes romantiku, druhý vás vezme na rychlovku, někde v průjezdu. Jestliže v sexu holdujete obojímu, můžete tak pravidelně mít skvělý zážitek. S partnerem je to pořád o tom jednom, víte, jaký má styl, ví jak vás uspokojit, obvykle se na předehru nedostane, vášeň, kouzlo neznámá, nic takového nezažíváte. Vztah na jednu noc má také výhodu v tom, že jinak si děláte přesně to, co chcete vy sami. Nikdo vás nekomanduje, nestará se, jste pánem svého času, což je samozřejmě dobré. Vztahu, respektive sexu na jednu noc předchází většinou flirtování, dobývání. Každé ženě se líbí, když je dobývaná, každý muž rád ženu dobývá. A každý večer flirtovat, poslouchat komplimenty, sledovat a cítit letmé dotyky, jiskření v očích? Komu by se to nelíbilo. Sexu si užíváte dosyta, a kdy chcete vy.

Tak jako vše, i sex na jednu noc má své nevýhody. Partnera, kterého najdete v baru, obvykle neznáte, poznáte se až na místě. Nevíte tak, kdo to je, co je vlastně zač. Co se týče bezpečnosti, moc dobré to rozhodně není. Nikdy nevíte, koho si zvete do bytu, nebo ke komu jdete. Druhý den můžete najít byt vykradený či ještě něco daleko horšího. Ne všichni se spokojí jen s jedním sexem. Může vás začít dotyčný pronásledovat, vyhrožovat vám a podobně. Nevíte, zda je partner zdravý, nikdy nevíte, co od neznámého člověka chytit. Proto se při sexu s neznámým člověkem doporučuje prezervativ, ale víte, že není stoprocentní ochrana. Můžete se nakazit nevyléčitelnými nemocemi, nebo také nemocemi, které jsou vyléčitelné, ale jejich léčení není jednoduché, navíc to může bolet a je to zbytečně nepříjemné. Počet sexuálních partnerů tak rapidně stoupá, čísla naskakují a naskakují, lidé v okolí si všímají a není vždycky příjemné jet ve výtahu se sousedkou, která se nedívá dvakrát přívětivě. Takové věci se rozkřiknou a pak je těžké si najít stálého partnera, až dospějete do tohoto stádia.

Tak jako vše, i sex na jednu noc je dobré si rozmyslet. Ne vždycky se to vyplatí a ne vždycky je to bezpečné. Ostatně, je známo plno příběhů, kdy žena či muž pozvali někoho cizího k sobě do bytu za účelem pěkně strávených chvil a druhý den se ten dotyčný našel znásilněný, mrtvý a podobně. Ať, ale neskončíme takhle tragicky, je také mnoho lidí, kteří si sexu na jednu noc užívají dosyta, a nic se jim nikdy nestalo. O těchto případech však televize a noviny neinformují.