Přátelství s výhodami aneb friendly sex

Přátelství s výhodami, friendly sex, kamarád s benefity. Takto různě se může označit lidi, kteří se nechtějí vázat do dlouhodobého vztahu. Navíc také nechtějí střídat partnery na jednu noc, najdou si někoho, kdo smýšlí podobně a společně si nic neslíbí, nejsou to partneři, jen si spolu vzájemně „vypomůžou“ při sexu. Sexem si zpestří přátelství, navíc, toho člověka znají, bývá z okruhu přátel, vědí jaký je, něco málo o něm a tak nehrozí téměř žádné riziko. Neliší se nijak od běžného přátelství, jdete spolu do kina, do divadla, na pivo, na koncert a podobně. Přátelství s výhodami můžeme považovat za jakýsi fenomén dnešní doby.

Sex

Možná vás napadlo, že je to ideální možnost ve chvíli, kdy jste bez partnera, ale nechcete být bez sexu. Kamaráda znáte, víte zhruba, kolik měl partnerek, víte, že to není žádný násilník, ale milý a hodný chlap. V tom rozhodně máte pravdu, ovšem my ženy obvykle spíme jen s někým, kdo nás přitahuje, kdo se nám líbí, ke komu něco cítíme. Problémem u friendly sexu bývá to, že jen malá skupinka přátel s výhodami k sobě navzájem nic necítí. Obvykle se v takovém vztahu najde někdo, kdo cítí něco víc a přeje si, aby z  toho vzniklo něco víc. Poté, když si protějšek najde stálého partnera, to bývá obrovské zklamání, protože tajně doufá, že se z kamarádství s výhodami stane vztah.

Existují také přátelství s výhodami, které se později změní v partnerství. Podle jednoho výzkumu, který se prováděl, se zjistilo, že čtyřicet sedm procent dotázaných se už s přátelstvím s výhodami setkali, jaké číslo je, však zajímavější je to, že čtyřiačtyřicet procent z těchto přátelství s výhodami přerostlo ve skutečné partnerství. Samozřejmě, je to vzorek dotázaných lidí, existuje více přátelství s výhodami a zároveň také je zde asi větší procento těch, kteří neuspějí a jejich přátelství s výhodami se v partnerský vztah bohužel nezmění. Mnoho žen spí s kamarádem a potají doufá, že se přece jen něco změní, že kamarád uvidí, jak jste výjimečná, jedinečná, že se do vás zamiluje a vztah přeroste. Obvykle to tak ale není, muži to vyhovuje nadmíru, vy se tak připravujete o možnosti se seznámit, protože stále čekáte na svého kamaráda.

U přátelství s výhodami je problém ten, že pokud jej berete, jako přechodnou dobu mezi vztahy může se stát, že vám takovýto mód začne vyhovovat. Jste pánem svého času a nikdo vás nekomanduje, zároveň pokud chcete různé věci okolo vztahu jako kino, divadlo, večeře, sex a podobně, máte svého kamaráda s benefity, který s vámi půjde do kina, do divadla, který s vámi jde na večeři, a pak si společně užijete. Je to pro mnoho lidí ideální kombinace a tak možná máte klapky na očích a ujde vám šance seznámit se s někým, kdo za vztah opravdu stojí, kdo si vás bude vážit a s kým budete mít plnohodnotný partnerský vztah.

Hranice. To je pro přátelství s výhodami důležité. Pokud se dva kamarádi pro přátelství s výhodami rozhodnou, musejí si jasně stanovit hranice a pravidla, kterými se budou řídit. Ten druhý si může dělat, co chce, na to mnohdy ženy zapomínají a žárlí, když se baví s kamarádkou, když jde domů s jinou ženou a podobně. Uvědomte si, že kamarád není ve vztahu a je to svobodný člověk. Proto pokud přátelství s výhodami zvažujete, musíte si to vše nechat projít hlavou, musíte si promyslet, zda opravdu všechny výhody a nevýhody za to stojí, zda vás to neovlivní a později zda vám to zbytečně nezlomí srdce.