Pražané touží po bytech s terasou. Nahradí jim i chatu

Přijít po práci do svého bytu a místo odpočinku u televize si udělat dobrou kávu a posadit se na balkon nebo na terasu. O tom v poslední době sní čím dál víc lidí. Alespoň podle informací developerů. Stále víc lidí totiž shání v Praze nový byt s balkonem, terasou nebo předzahrádkou.

Lidé chtějí v bytech kus prostoru, kde by mohli dýchat čerstvý vzduch. Jestli je u bytu balkon, terasa nebo předzahrádka je pro mnoho kupců dokonce důležitější než to, jak je nový byt veliký.

finep_01

Balkon chtějí i u nejmenších bytů

Zájemci o nový byt v Praze v něm chtějí otevřený prostor, kde by mohli pěstovat bylinky, posedět u kávy nebo například grilovat s rodinou nebo přáteli. Balkony a terasy jsou tak stále oblíbenější. A to i u malých bytů. Spousta developerů už proto byty bez balkonu, terasy či předzahrádky ani nenabízí.

Lidé, kteří si chtějí za byt v novostavbě připlatit, často volí větší byty s velkými terasami nebo se zahrádkou. Často tak byt supluje i chatu. Někteří majitelé nových bytů totiž podobu terasy či zahrady řeší i se zahradním architektem. A výjimkou není ani to, že si na zahradě staví třeba pergolu.

Aby si děti měly kde hrát

Zájem o nové byty s balkonem, terasou či předzahrádkou mají hlavně mladé rodiny s dětmi. Zároveň přitom potřebují, aby v okolí novostavby byly školy, školky, zastávky hromadné dopravy, obchody nebo třeba restaurace.

finep_02

Přesně takové bydlení v současnosti nabízí třetí etapa projektu Nad Přehradou v Praze 10 Hostivaři. Vznikne v něm 50 nových bytů 1+kk až 4+kk. Nejen, že v okolí je veškerá občanská vybavenost, ale u všech bytů najdou noví majitelé balkon, terasu nebo předzahrádku.

Přestože prodej bytů sotva začal, už nyní je 5 bytů prodaných. V současnosti je tak v projektu Nad Přehradou III na prodej ještě 45 nových bytů.