Pronikněte do tajů bra-fittingu

Nevíte, co tento anglický pojem znamená? Až vám ho přeložím, zjistíte, že ho velmi dobře znáte.
Je to správný výběr podprsenky. I tato jednoduše vypadají činnost má svá pravidla, která nedodržujeme tím, že si kupujeme prádlo, které nám nesedí, což svým laickým okem nevidíme. Ženy, ruku na srdce, ne vždy se tím řídíme, nemám pravdu?

Jak tedy postupovat? Doma si krejčovským metrem změříme obvod přes a pod prsy, nejlépe bez podprsenky. Před zrcadlem si pohlídejte, aby metr byl v jedné linii. Naměřený obvod pod prsy
by měl být při výběru o 5 – 10 cm menší. Často se stává, že si koupíme podprsenku se zbytečně velkým obvodem a menšími košíčky.

Špatnou podprsenku poznáme podle několika příznaků:

  • Posouvá se nám po zádech vzhůru k lopatkám. Což je špatné, měla by být ve stejné linii jako prsa. Obvod má totiž správně držet 80 % váhy prsou. Ramínka udržují už jen zbývající část.
  • Ramínka se zařezávají.
  • Při zvednutí rukou kostice odstává (při nošení se může i zabodávat).
  • Prsa vytékají z podprsenky.
  • Košíčky odstávají od hrudní kosti.

A jak si poradit v kabince? Podprsenku bychom měli zapnout na prostřední háček. Při zvednutí rukou nebo v předklonu by měla zůstat na svém místě těsně přiléhajíc k tělu, prsa by neměla vypadávat. Stejně tak by neměl odstávat střed podprsenky. Klidně si i zaskákejte, ať všechno dobře poznáte. Pod obvod by měly jít v klidu vložit dva prsty. Ramínka by měla být ve svislé poloze nebo mírně směřovat do písmene V. Kostice by měla obejmout celé prso a směřovat do středu podpaží.

Se správným bra-fittingem Vám pomohou ve specializovaných buticích se spodním prádlem. Sice to tam stojí více než v běžných supermarketech a obchodech s oblečením, ale vyplatí se aspoň jednou si tam zajít a projít si celý proces pod odborným dohledem.

Takže až si příště budete chtít koupit podprsenku, zajděte do specializované prodejny nebo alespoň dodržte naše rady. Špatná volba může způsobit bolesti páteře a hlavy, přispět ke vzniku rakoviny prsu nebo mohou prsa ztrácet svůj tvar. A to přece ani jedna z nás nechceme.