Raději děláte věci sami než s partnerem?

Často se přistihnete při tom, že nějaké věci děláte raději bez partnera, abyste měli volné ruce a udělali si to po svém a nemuseli o tom diskutovat se svým protějškem, který může mít jiný názor. Ale to se pak může velmi snadno obrátit proti vám samotným a pak máte co vysvětlovat, zvláště pokud jde o erotiku, na kterou jsou partneři logicky velmi citliví.

 

Nedávejte partnera na druhou kolej!

Ať už je to tak, nebo není, jste tým a měli byste podnikat věci společně a neodkládat svého partnera na neurčito. Mohlo by se ho to velmi dotknout. Základním citem, který by ve vás měl partner vyvolávat, je emoce jistoty a bezpečí. A k tomu slouží právě i sex. Pokud se milujete jenom ze zvyku, pak je to špatně, měli byste ukojit své touhy, sny, a to nejen fyzické, ale i ty psychické.

Kritická a zlověstná jedenáctka jako symbol konce vztahu?

Pokud jste spolu dlouhých jedenáct let, připravte se na krizi, protože na oné magické jedenáctce je pro partnerství něco magického a kritického. Zlověstná jedenáctka může stát za koncem vašeho vztahu.

Máte toho spoustu za sebou

Je to dost dlouhá doba na to, abyste se vzájemně poznali, zažili spolu spoustu hezkého, ale i zklamání, zplodili děti a měli pocit, že od vztahu už nemůžete nic očekávat. A tak se začínáte rozhlížet kolem sebe a možné přesvědčíte sami sebe, že vás dosavadní vztah už nemá žádnou cenu a je potřeba ho nahradit za nějaký jiný, který podle vás stojí zato. Ale buďte ostražití a buďte na to trochu připravení. Jedná se o zlomový rok, který dokáže zničit řadu fungujících vztahů, které se rozcházejí kvůli citové vyčpělosti. Dejte si ještě šanci. A snažte se dívat do budoucna. Život je pestrý a různorodý a takový je i vztah.