Seriál: The Originals, dospělejší verze upírů?

V předešlém článku jsme se věnovali seriálu The Vampire Diaries. V tomto seriálu se na konci druhé série objevuje postava původního upíra Klause. Klaus však není sám, má svou rodinu, sourozence, také původní upíry. Tvůrci seriálu The Vampire Diaries se rozhodli, že původní sourozenci stojí rozhodně za samostatný seriál a vytvořili tak spin-off k The Vampire Diaries, seriál The Originals. Ve volném překladu to znamená Původní. Seriál dostal svou první sérii v sezóně 2013/2014, takže je v plném proudu. Podle ohlasů diváků můžeme jen doufat, že seriál dostane další řadu.

Seriál The Originals se až tak moc nezabývá tím, zda být či nebýt upírem, jestli je to dobře, nebo špatně, není zde láska k dvěma bratrům a podobně. Jde zde o rodinu. Původní upír a původní sourozenci jsou prvními upíry vůbec. Z jejich krevní linie pak pochází další a další upíři. Původní upíry nespálí slunce, neprobodne je kůl ze dřeva, musí být speciální z bílého dubu. Seriál se více zabývá rodinou, zradou, ovládnutím města, přátelstvím, pokorou. Herec Joseph Morgan dokonce o seriálu prohlásil, že je více pro dospělé.

The Originals

Původní upír Klaus Mikaelson (Joseph Morgan) se usidluje v New Orleans, konkrétně ve Francouzské čtvrti. Před několika lety ji spolu se sourozenci vybudoval. Nyní k jeho nemilému překvapení se o čtvrť stará Marcel (Charles Michael Davis). Marcela kdysi Kalus zachránil a až přišel čas, proměnil jej v upíra. Klaus touží po moci, takže můžeme jen čekat, kdy začne nějaká ta šarvátka o upevňování moci. Hayley (Phoebe Tonkin) vlkodlačice nosí Klausovo dítě. Čarodějky, které ve čtvrti žijí, ale jsou utiskovány Marcelem, ji do města pod falešnou záminkou nalákají a drží ji. Chtějí pomoct, aby magii mohly vykonávat. Za Klausem přijíždí jeho dva zbylí sourozenci Elijah (Daniel Gillies) a Rebekah (Claire Holt). Na začátku bylo sourozenců celkem pět. Klaus, Rebekah, Elijah, Kol a Finn. Kola a Finna však zabili už v seriálu The Vampire Diaries. Dále se tady objevuje studentka psychologie Cami (Leah Pipes), která studuje chování lidí, kteří žijí vedle nadpřirozeného světa. Skrývá však ošklivé tajemství, které se postupně dostává na povrch. Svým bezprostředním chováním zaujme i samotného Klause. Klaus však není jen „obyčejný Původní upír“. Podstoupil oběť a stal se z něj hybrid. Klaus totiž není pokrevním sourozencem Původních upírů. Má v sobě půl vlkodlaka a půl upíra. Vlkodlačí stránka v něm byla spoutána, obětí v sobě svou vlkodlačí stránku probudil a nyní je kříženec, hybrid. Klaus je schopen všeho. Mnohokrát zklamal své sourozence, několik desítek let či několik stovek let držel své sourozence v rakvi. Původního upíra totiž může „poslat k ledu“ dýka a popel z bílého dubu, když se jí Původní probodne, dokud není dýka vytáhnuta, Původní je neaktivní. Na Klause však tyto dýky neplatí, jelikož je hybrid.

Zvládnou mocenský boj Klaus a Marcel? Porodí Hayley zdravé dítě? Co s ním Kalus zamýšlí udělat? Najde Rebekah lásku, kterou jí nepřekazí Klaus? Získá Elijah respekt Klause a bude mu nápomocný v tom, aby se změnil? Na to vše se můžete těšit v právě probíhající sérii. Seriál možná není typický, není v něm nouze o vtipné momenty, o napínavé momenty, o dojemné momenty (ano i upíři bývají dojemní), šokující odhalení. Ať jsou Původní upíři jakkoliv zlí, sobečtí, nenávistní, nenávidí se navzájem, rodina je vždycky rodina. A tak jako si kdysi sourozenci slíbili „Always and Forever“, tak se to snaží dodržovat a nejednou si to musejí připomínat.