Seriál: The Vampire Diaries, seriál jen pro teenagery?

Seriály o upírech jsou pouze pro teenagery, říkáte si. Já si to říkala dlouho taky. Náhodně jsem viděla jeden díl v televizi a tak trochu názor změnila. Teď jsem fanoušek seriálu a netrpělivě čekám na každý další díl. The Vampire Diaries (Upíří deníky) se mi líbí mnohem více, než Twilight sága. V této sáze všechno dobře dopadne, kdežto v seriálu tomu tak není. Umírají zde lidé, občas se povede odstranit nějakou strašnou věc, častěji se to však stejně stane, takže se s tím jednotlivé postavy stejně musejí poprat. Nezbývá jim nic jiného.

The Vampire Diaries

Mystic Falls. Město, které vypadá na první pohled nenápadně, obyčejně. Mnoho obyvatel neví, co se děje a co je ve skutečnosti všechno čeká. Sedmnáctiletá Elena Gilbertová (Nina Dobrev) a její bratr Jeremy (Steven R. McQueen) přišli při autonehodě o své rodiče. Musejí se oba vypořádat s touto tragickou událostí. Péči nad nimi přebírá jejich teta Jenna (Sara Canning), která se snaží vyrovnat se smrtí své sestry a navíc se také musí učit, jak se starat o dvě dospívající děti. Eleně pomáhají její smutek překonávat kamarádky Bonnie (Kat Graham) a Caroline (Candice Accola). Caroline chce Elenu tak trošku trumfnout, je kapitánkou roztleskávaček, chce být jedinečná a ve všem dobrá. Nebere si servítky a řekne, co si myslí. Bonnie je pro Elenu oporou, obě kamarádky se snaží, aby Elena zapadla zase do školního prostředí. Pomoci s žalem se jí snaží i Matt (Zach Roerig), ten je však Elenin bývalý přítel a s rozchodem a hlavně potenciálně novým Eleniným přítelem se jen velmi těžko smiřuje. Jeremy svůj žal řeší po svém, začne užívat drogy a chce Mattovu sestru Vicki (Kyla Ewell). Vicki ovšem touží po Tylerovi (Michael Trevino) a začíná s ním chodit.

Nový školní rok pro Elenu znamená seznámení se záhadným Stefanem Salvatorem (Paul Wesley). Eleně se líbí, je jí s ním velmi příjemně, ovšem ona, ani nikdo okolo zatím neví, že Stefan je upír starý více než sto let. Při večírku si oba povídají, seznamují se a mezi nimi to jiskří. Jejich idylku však překazí nalezená Vicki, která je pokousaná, má rány na krku. Stefan tuší, co za tím je, vrací se domů, kde jej přivítá jeho bratr Damon (Ian Somerhalder), rovněž upír. Aby mohli bratři na slunce, mají prsten, který jim opatřila čarodějka. Bratři se moc v lásce nemají, Damon chce Stefanovi udělat ze života peklo. Oba bratři se zajímají o Elenu. Není divu, vždyť vypadá úplně stejně jako dívka, do níž se oba bezhlavě zamilovali před více než jedním stoletím. Bratři vedou válku o Elenu, ovšem neví, že jejich válka se brzy promění ve spojenectví a v ochranu Eleny, proti všemu nadpřirozenému, co se v Mystic Falls začíná objevovat.

Seriál se v Americe těší velké oblibě. Nyní se natáčí již pátá řada seriálu a 23. 1. 2014 se odvysílá již 100. epizoda, což je samozřejmě úspěch. The Vampire Diaries má předlohu v knihách L.J. Smithové. Její knihy byly dlouhou dobu považovány za kopií Twilight ságy, ovšem první knihy se objevili už v roce 1991. Scénáristkou je Julie Plec a na obrazovky je přivedl Kevin Williamson.

Seriál získal obrovskou popularitu a hlavní představitelé rovněž. Seriál vyšvihnul na výsluní mnohé herce, které předtím znalo jen pár lidí. Seriál má také svůj spin-off, což je seriál, který z Upířích deníků vychází, ovšem má svou linii, jde si svou vlastní cestou. Díky fanouškům si na své přišli také obchodníci s upomínkovými předměty. Prsteny bratrů, prsteny dalších upírů, hrnečky s hlavními postavami, polštáře s obrázky hlavních postav a podobně. To vše si fanoušci kupují.

Seriál The Vampire Diaries je seriál, který má v sobě mnoho stránek, milostnou stránku, stránku krvelačnou, mystickou, vtipnou, zarážející. Mnohdy se smějete vtipným a ironickým poznámkám Damona, rozplýváte se nad láskou Stefana a Eleny, zaráží vás, jaké různé mystické postavy se v městě objevují, ukazuje se, jaká je hlavní potrava pro upíry a že jejich potřeba je lov lidí, zarazí vás, co všechno mohou scénáristé vymyslet. Rozhodně tento seriál stojí za zhlédnutí.