Seznámení na internetu

Internet je mocná věc. Na něm se dá v dnešní době najít opravdu všechno. Najdete tam levné oblečení, recenze na různé výrobky, názory na lékaře, najdete zde spolužáky, které jste dlouhá léta neviděli, najdete tam informace o různých osobnostech, o dějinách, informace o otevíracích dobách lékařů, různých obchodů a mnoho a mnoho dalších věcí. Koneckonců na internetu můžete najít i partnera. Zdá se to nemožné? No samozřejmě, není to asi nejjednodušší, to rozhodně, ale pokud dobře hledáte, máte štěstí a trpělivost i zde můžete najít „pana pravého“ a žít s ním šťastně a spokojeně do konce svého života. No, asi ne vždycky to tak funguje, musíte se probrat hordou mužů, kteří nejsou úplně podle vašich představ, a navzájem si nesednete, to se stane i v reálu, v reálném životě.

Seznamek na internetu je habaděj. Většina z nich je všeobecných, některé jsou například zacílené na určitou skupinu lidí. Jsou seznamky pro lidi s tělesným handicapem, pro věřící, obvykle to je pro každou víru zvlášť, pro seniory a podobně. Seznamek je celá řada a záleží jen na vás, jakou si zvolíte. Některé jsou zdarma, za jiné se platí. Při každém seznamování, nejen při tom internetovém je dobré mít se na pozoru. Nevíte, kdo je za druhým počítačem, takže nějaká opatrnost je na místě.

Seznamky pracují obvykle na stejném principu. Vyberete obvykle kdo, koho hledá. On hledá ji, ona hledá jeho a podobně. Dále si vyberete kraj, ve kterém žijete nebo ve kterém se chcete seznámit, vyberete věkové rozhraní a vyjedou vám inzeráty, které splňují vaše požadavky. Teď už jen sedět, pročítat, prohlížet případné fotografie a odepisovat a čekat na odpovědi. Když něco odpoví, nedávejte mu své osobní údaje, jako adresu nebo telefonní číslo. Samotné se mi několikrát stalo, že v prvním e-mailu jsem měla požadavek na telefonní číslo. Čísla jsem neposílala, nepřišlo mi to zrovna nejlepší.

Můžete se setkat a na to se připravte se „zoufalci“. Není to myšleno nijak špatně, abyste si nemysleli, ale jsou to obvykle ti, kteří vkládají své inzeráty každý den, píší zvláštním způsobem, nevěří si, nemají sebevědomí, chtějí vás dostat na lítost, na soucit. Tito lidé okupují seznamky pravidelně, nějakou dobu a jsou na nich už docela dost „profláklí“. Takovým je lepší se vyhnout, když jim projevíte trošku pochopení a lítosti, bude trvat, než se jich zbavíte. Budou vám psát a psát a platí zde jedině ignorovat psaní a neodepisovat.

Chcete-li se vzájemně sejít lepší je to po nějaké době psaní, pár e-mailů si vyměňte. Sejděte se na místě, kde to znáte, kde je dostatek lidí. Alespoň jednomu člověku řekněte, kam a hlavně s kým jdete, kdyby náhodou. Za internetovým nickem se může schovávat prakticky kdokoliv, internet je velmi anonymní, což má svá pozitiva, ale samozřejmě také svá negativa.

Je, ale mnoho lidí, kterým seznámení na seznamce pomohlo ke vztahu či dokonce k manželství. Našli svou lásku na internetu. Všechno je možné, i když to budete chtít po prvním nezdárném pokusu vzdát, nedělejte to. Těch, kterým to vyšlo na první pokus, není mnoho a tak to zkoušejte dál a dál.