Věty mužů, které ženy bolí

Muži nás ženy umí potěšit, překvapit, rozesmát, rozněžnit, ale také rozplakat a pěkně zranit. Umějí nám říci takové věci, které nás ženy pěkně zabolí, zraní, rozpláčou a pamatujeme si je pak ještě hodně dlouho, i když muži na to co nám řekli, už dávno zapomněli. Ženy si pamatují hodně a zvláště pak věci, které jim ublížili. Hádka, rozchod to jsou nejčastější momenty, kdy nás muži umí pěkně zranit. Ať už to muži říkají v afektu, nevědomky, nebo naopak zcela záměrně s cílem nám ublížit, zranit nás, pokořit, vždy to je špatné a i v tom největším vzteku by lidé, muži i ženy, měli dobře volit svá slova, protože ta se zpátky vzít nedají, i když by některé moc rádi tyto slova zpátky, poté co vychladnou, vzali zpátky. Vždycky je dobré si u hádek vzpomenout na dobré chvíle na to, proč jste se brali, z lásky a podobně, bohužel často tomu tak není.

K tomu, aby se ženy cítily bídně a špatně, není potřeba žádných nadávek, urážek a hrubostí. Největší ránu ženám obvykle způsobí jen tři holá slovíčka „už tě nemiluji“. Je to sdělení, které je obvykle velmi strohé, ale v nás ženách vyvolává mnoho pocitů, mnoho bolesti, mnoho zklamání. Proti tomuto není zkrátka vůbec žádná možnost obrany, nemůžete se bránit, nemůžete nijak argumentovat. Prostě je to holý fakt a proti němu nic nezmůžete. Možná ani proti němu nebudete chtít nic namítat to, že vám váš partner řekne, že vás nemiluje, vás naprosto ochromí.

Muži také, pokud chtějí ženám ublížit, říkají věci, které nechce slyšet žádná žena. Věty, které jsou nelichotivé o postavě, o věku, o kráse, o inteligenci a podobně, nejsou nic hezkého a obvykle je používají lidé, kteří mají málo sebevědomí a musejí ubližovat jiným. V partnerství je to tak, že partner ve chvíli, kdy vám ublížit chce, využije toho, že jste si někdy například stěžovaly na stehna, na nos a podobně. Takové to partnerovo „stejně vypadáš jako bečka sudu“, „nejsi vůbec hezká“, „jsi stará a hnusná“, „jsi úplně blbá“, „máš nos jako orlí skobu“, „tvoje stehna jsou pěkně hnusná“, „podívej se na sebe, vlezeš se vůbec se svým zadkem do dveří“ a podobně umí pěkně zabolet a i takováto věta dokáže připravit řadu bezesných nocí. Tohle se opravdu snadno neposlouchá, to je jasné.

Asi nejhorší je to že si neustále myslíte, že partnerovi na vás záleží, má vás rád, něco k vám cítí, společně prožité roky pro něj něco znamenají a podobně, nakonec zjistíte, že pro partnera vlastně nic neznamenáte, že je vše jinak, než jste si myslely. Pak velmi slova ubližují a jsou už vyřčena s cílem co nejvíce ublížit ponížit, pokořit a podobně. Jsou to často věty „nezáleží mi na tobě, nikdy mi na tobě nezáleželo“, „bylo mi tě líto, tak jsem to s tebou zkusil“, „vždyť se na sebe podívej, kdo by si tě vzal“, „o tebe by si nikdo ani kolo neopřel, tak jsem se obětoval“, „jsi můj největší životní omyl“, „zkoušel jsem tě mít rád, no nevyšlo mi to“ a podobně. Takovéto věty by neměl z pusy vypustit nikdo a to nikdy.

Pohroma nastává ve chvíli, kdy se on muže, se kterým několik let žijete, dozvíte, že by bylo vůbec nejlepší, kdybyste vůbec neexistovala, kdyby se s vámi něco stalo. Asi nejvíc nás překvapí věta, kterou sdělil manžel své ženě, když společně byli v rozvodovém řízení „Největší radost by mi udělalo, kdybys skočila z okna nebo prostě umřela.“