Výhody a nevýhody gelových nehtů

Gelové nehty dnes nosí řada žen. Existuje již mnoho salónů, kde se gelové nehty provádí a zároveň také mnoho žen a dívek, gelové nehty tvoří doma. Není to nijak náročné, sada na tvorbu gelových nehtů není extrémně drahá, pořídit se dá i v akci. Ovšem ne každý, kdo má doma sadu na výrobu gelových nehtů, gelové nehty udělá dobře a kvalitně. Ne všichni jsou precizní, umějí dobře kreslit. Ti, co neabsolvují kurz či nedodržují přesné hygienické a bezpečností postupy, obvykle nejsou ti správní na to, abyste si od nich nechaly udělat gelové nehty. Neodborná či špatná nehtová modeláž může zapříčinit mnoho nepříjemných nemocí, můžou se vám nehty odloupnout, můžou vám začít praskat a podobně.

Gelové nehty mají samozřejmě své výhody a nevýhody. Jako výhodu můžeme uvést, že je budete mít stále upravené. Nestane se, že si zapomenete nalakovat nehty, nebude se vám chtít, že budete mít okousané nehty. Ženy, které si nehty lakují, dobře vědí, že stačí málo a lak se sloupne a nevypadá to pěkně. Navíc, lak musíte minimálně jednou týdně odlakovávat a přelakovat, jinak už je lak oprýskaný a špičky nehtů jsou oprýskané, což nepůsobí pěkně. Když máte gelové nehty, minimálně čtyři týdny na ně nemusíte sáhnout. Pořád vypadají relativně stejně. Nemusíte tak věnovat čas manikúře a celkové úpravě nehtů. Jednou měsíčně to za vás udělá vaše manikérka. Pokud máte nehty okousané, nevzhledné nebo se vám nehty často lámou, gelové nehty jsou také výhodou, protože nehty za několik hodin jsou jako ze škatulky a na dlouhou dobu. Rovněž si můžete vybrat různé ozdoby, gely, zdobení. Pokud máte šikovnou nehtařku, ta vám na nehtech může nakreslit velmi krásné obrázky. Květinky, vločky, sněhuláky, stromy a podobně. Na co si jen vzpomenete.

Nevýhodou gelových nehtů je například to, že pokud si narazíte na ne příliš dobrou nehtařku, můžou se vám nehty polámat, popraskat, vrchní sklo, které se na nehty aplikuje, bude odloupnuto. Můžou se přímo z vašeho nehtu gelové nehty odloupnout a to rozhodně moc příjemné není. Navíc, když máte gelové nehty, je jasné, že vaše nehty budou slabé, měkké. Nehty nedýchají, jsou schovány pod gelem či pod typem, který se na nehty lepí. Pokud máte nekvalitní nehtařku, v krajních případech se může stát, že se mezi nehty dostane voda, což může způsobit plíseň, může se objevit infekce, pokud nehtařka dostatečně nedesinfikuje nehet a veškeré nástroje, se kterými pracuje. Pokud chcete jít poprvé na gelové nehty, je lepší se vyhnout vietnamským salónům, kde provádí gelové nehty. Zde totiž vám totiž nehty zpilují na velmi tenké, při každém kontaktu vás pak nehty bolí, jsou na dotek nepříjemné, mohou být zarudlé. Není divu, že některé nehtařky nechtějí opravovat nehty, které byly zničené právě ve vietnamských salónech.

Gelové nehty jsou na první pohled velmi krásné, ale je důležité vybrat si správnou nehtařku a správné studio. Gelové nehty si nechávám dělat pravidelně jednou měsíčně a je pravdou, že než jsem našla tu správnou nehtařku, nějakou dobu trvalo. První moje zkušenost byla taková, že jsem zaplatila tři sta korun a nehty mi během víkendu všechny odpadly. Nezůstal mi ani jeden jediný. Proto je důležité pro vás a vaše nehty najít tu dobrou a kvalitní nehtařku, rozhodně se vám to vyplatí a dnes je z čeho vybírat.