4 tipy pro správný výběr povlečení

V posteli trávíme spoustu času. A stejnou pozornost, jakou věnujeme výběru samotné postele, bychom měli věnovat také výběru povlečení. 

Ideální povlečení by mělo být příjemné na dotek, prodyšné a lehké. Mělo by ladit s interiérem a navíc by se vám mělo líbit. To je až příliš požadavků, říkáte? Ale kdepak. Poradíme vám, jak vybrat povlečení, které splní všechna vaše očekávání.

1. Tip: Zvolte správný materiál

V nepřeberném množství možností je někdy těžké se vyznat a najít opravdu kvalitní materiál může být fuška. Určitě narazíte na povlečení z umělých vláken, která vás budou lákat nízkou cenou. Nenechte se zlákat a raději vsaďte na přírodní materiály, které se vám po pár vyprání nerozpadnou.

Bavlněné povlečení pořídíte v mnoha podobách, ale ve všech úpravách si zachovává vynikající absorpční schopnosti, prodyšnost a hebkost.

Nejluxusnější variantou je povlečení z bavlněného saténu. Díky unikátnímu zpracování je povlečení hebké, jemné a pevné. Navíc se pyšní vynikajícími termoregulačními vlastnostmi. Pokud si chcete dopřát, opravdovou kvalitu, bavlněný satén je pro vás jasná volba.

2. Tip: Vyberte tu pravou barvu

Při výběru barvy nezapomeňte vzít v potaz nejen styl interiéru, ale také materiál, ze kterého je vyrobena vaše postel. Teplé odstíny krásně korespondují se dřevem a studené odstíny dají vyniknout kovovým liniím.

3. Tip: Vyberte si motiv, který vás neomrzí

Pokud zvolíte povlečení s potiskem, vsaďte na motiv, u kterého máte jistotu, že vás jen tak neomrzí. Romantické duše vždy potěší květinové motivy, pragmatikům udělá radost geometrie, a pokud sáhnete po jednobarevném povlečení v oblíbeném odstínu, nemůžete udělat chybu.

4. Tip: Zkontrolujte velikost

Než vybrané povlečení zakoupíte, změřte peřiny a polštáře, které vlastníte. Ložní prádlo dnes pořídíte hned v několika různých rozměrech!

• Standardní rozměr peřiny je 140 x 200 cm, ale pořídíte ho i v prodloužené verzi 140 x 220 cm.
• Pokud se doma tulíte pod jednou velkou peřinou, povlečení na ni pořídíte také ve standardní 220 x 200 cm a prodloužené verzi 240 x 220 cm.

Povlečení s jednou velkou peřinou a dvěma polštáři je označeno jako „dvoulůžko“. Vyhněte se časté chybě – pokud máte dvě peřiny, je třeba zakoupit dvakrát povlečení na jednolůžko.

Přejít nahoru