5 způsobů, jak si zajistit šťastný život po rozvodu

Chcete-li být po rozvodu šťastní, mějte na paměti těchto 5 věcí:

Život po rozvodu, bod první

Přemýšlejte o své emoční stabilitě… ať už jste se rozvést chtěli, nebo ne, musíte tomu čelit. Rozvod je těžký, a jestli si jím procházíte, nebo ho už máte za sebou, vaše emocionální stabilita je velice důležitá, protože byste mohli mít tendenci být poněkud nedůtkliví poté, co si projdete tímto emocionálním peklem. Mějte na paměti, že váš život po rozvodu může být skvělý, ale musíte se smířit s tím, že si projdete (nebo už jste si prošli) těžkou životní zkouškou. Čelit tomuhle tváří v tvář je důležité a zásadní pro to, jestli po rozvodu budete šťastní.

Život po rozvodu, bod druhý

Podívejte se na to z lepší stránky, rozvod se může stát vaším novým začátkem! Kolikrát v životě si přáli, abyste mohli začít úplně od začátku? Pokud si odpovíte „mnohokrát“, nic si z toho nedělejte, takhle to má většina z nás. Když zaujmete pozitivní postoj k vašemu novému startu, bude to mít obrovský vliv na to, jak šťastný váš život po rozvodu bude. Život po rozvodu může být fantastický, ale pokud nezůstanete pozitivní ohledně toho, co je před vámi, bude velmi těžký. Uvědomte si, že abyste byli šťastní, je třeba využít možnost začít zcela znovu!

Život po rozvodu, bod třetí

Obklopte se ve svém volném čase lidmi, které máte rádi. Příliš častokrát jdou lidé do nového vztahu s kdekým, protože se po rozvodu cítí osamělí. Rozpoutat vztah, romantický nebo přátelský, s kýmkoli a s každým, kdo bude s vámi trávit čas, může to přispět k vašemu neštěstí. Zastavte se apřemýšlejte o lidech, se kterými trávíte čas, a zeptejte se sami sebe: „Až můj emocionální zmatek skončí, opravdu bych chtěl udržet vztah s touto osobou?“. Život po rozvodu je těžký … takže pokud uvažujete, že si jedním projdete, nebo už jste si jím prošli, ujistěte se, že jste si pečlivě vybrali s kým trávit volný čas.

Život po rozvodu bod čtvrtý

Je důležité, abyste každý týden dělali to, co vás baví. Užívejte si svůj život po rozvodu – nezapomeňte se na chvíli zastavit a „přivonět si k růžím“. Někteří lidé po rozvodu dávají průchod citům, pracují, začnou se skrývat, nebo naprosto zešílí a jejich následný život není tak zdravý, jak by být měl. Alespoň jednou týdně si udělejte čas a dělejte něco, co vás skutečně baví… to vám pomůže vypořádat se s rozvodem příjemnější cestou.

Život po rozvodu, bod pátý

Stanovte si konkrétní cíle a zrealizujte plán k jejich dosažení. Rozvod může váš život zdánlivě vyvést z rovnováhy. Abyste ze sebe měli dobrý pocit, přemýšlejte o vašich cílech a plánech, které jste vždy měli, ale nikdy jste jich nedosáhli. Pak si tyto cíle seřaďte podle priorit a vymyslete plán, jak jich jeden po druhém dosáhnout. Dodržte každý plán a buďte šťastní a oslavujte, jakmile dosáhnete svého cíle. Váš život pak bude výrazně lepší a zdravější, pokud si tuto koncepci vezmete k srdci a budete se jí držet. Když si svůj život po rozvodu představíte a přemýšlíte o tom, jaký by mohl být, je rozumné a důležité pro to, abyste po rozvodu byli šťastní. Váš život nemusí být pokračováním bolesti, kterou si procházíte, nebo jste si už prošli.

Život po rozvodu může být velmi osvobozující, pokud jednáte na základě logiky, plus více pozitivních emocí spíše než těch negativních. Pokud je rozvod před vámi, nebo už ho máte za sebou, udělejte si čas, a skutečně si svůj život naplánujte.

Přejít nahoru