Dovolená na Mácháči? Nebudete litovat!

Sháníte ubytování u Máchova jezera? Už nemusíte! Jedno bychom pro vás měli!
Na Mácháči to vždy žilo. Tato svého času oblíbená dovolenková destinace spousty Čechů se znovu právem vrací na výsluní. A jak by také ne. Krásně tu je totiž v každém ročním období.

Žádné jezero, ale rybník!

Co na tom, že tato populární vodní plocha vůbec není jezerem, nýbrž rybníkem! Šestým největším v Čechách a nejrozlehlejším mimo jižní Čechy, který již v roce 1366 založil sám Karel IV. Název ale získal až v 19. století coby výraz úcty k básníkovi Karlu Hynku Máchovi, který se krajem s oblibou toulal.

Nudit se na Mácháči nebudete

Pravidelní návštěvníci si jezero (někdy se setkáte s názvem Velký rybník či Velký Dokeský rybník) oblíbili z mnoha důvodů. Mohou se tu věnovat turistice, sportu i lenošení. Celý den se koupat, nebo objevovat přírodní krásy jeho okolí. Především rodinám s malými dětmi vyhovuje pozvolný vstup do jezera a spousta aktivit, jimž se v jeho okolí mohou věnovat. Koupat se, procházet po břehu, toulat se v tamních hlubokých lesích, udělat si výlet na hrad Bezděz, pronajmout si šlapadla, kolo, věnovat se vodním sportům nebo si za doprovodu živé hudby užívat západ slunce na lodi Máj. Za návštěvu ovšem stojí i Skalní vyhlídka Králův Stolec, zámek Doksy, muzeum Čtyřlístku, zoopark Doksy či jeskyně Psí kostel.

Kde se ubytovat?

V okolí Máchova jezera najdete spoustu ubytovacích možností. Hotely, apartmány, kempy i chatky. Záleží na vašich nárocích a rodinném rozpočtu. Romantické, a přitom cenově dostupné jsou třeba chatky Máchovo jezero ve Starých Splavech. Ubytovat se budete moci v jedné ze 48 útulně zařízených čtyřlůžkových chatek s ledničkou. V bezprostřední blízkosti chatek se nachází jídelna s barem (objednat si můžete polopenzi i plnou penzi), společné sociální zařízení, ohniště, houpačky, prolézačky a pískoviště. Ale také spousta hřišť (volejbalové a minigolfové) a trampolíny.

Dovolená za 2500 Kč za týden!

A na kolik vás dovolená na Mácháči vyjde? Týdenní pobyt bez jídla dospělou osobu v sezoně (červenec, srpen) vyjde na necelých 2500 Kč. Speciální sazby platí na děti do dvou, sedmi a dvanácti let. Připlatit si také můžete za snídaně, polopenzi i plnou penzi. Velmi slušné, nemyslíte? Více informací a veškeré kontakty najdete přímo na odkazu Máchovo jezero chatky.

Přejít nahoru