Navštivte jeden z našich nejúžasnějších hradů

Kdo by neznal magický a majestátný hrad Karlštejn, který se nachází jen nedaleko od Prahy. Nejen díky tomu se stal velkým lákadlem pro tisíce turistů navštěvujících tuto památku každou turistickou sezónu. Dalo by se říci, že každý správný Čech by měl tento hrad navštívit alespoň jednou za život, aby tak nasál doušku z naší bohaté historie.

Co můžete vidět?

Opěvovat můžete jak krásy samotného hradu, nádvoří, tak i světoznámou kapli, která skrývá úžasné a jedinečné malby. Karlštejn však nabízí tolik skvostů, že je ideální si jeho návštěvu naplánovat nejméně na dva dny. Díky tomu získáte dostatek času k prohlídce celého hradu, který nechal vybudovat Karel IV. zejména k ochraně korunovačních klenotů a také k tolik potřebnému osobnímu odpočinku. I vy si zde můžete odpočinout a to prostřednictvím relaxačního pobytu.

Kde se ubytovat?

Pokud se rozhodnete navštívit tuto nejznámější památku se svou drahou polovičkou, jistě si budete chtít užít i trochu té romantiky. Romantický hotel Mlýn Karlštejn nabízí přesně to, co požadujete. Nachází se v malebném prostředí Českého krasu na břehu krásné řeky Berounky. Dostane se vám velice pohodlného ubytování ve stylově zařízených pokojích, ve kterých se budete cítit jako v bavlnce. Pokud budete mít štěstí, můžete z oken svého pokoje obdivovat samotný hrad.

Návštěvy určitě nebudete litovat

Romantické ubytování nabízí hned několik pokojů, ze kterých si každý z vás vybere. K dispozici jsou jak dvoulůžkové pokoje, tak i rodinné pokoje, v nichž se pohodlně ubytuje celá rodina. Jestliže si chcete užít více luxusu, rozhodně vyzkoušejte pokoj královny Elišky. Je zařízen v lehkém retro stylu, což pouze dodá na romantičnosti a jedinečnosti celého ubytování.

Karlštejn jistě stojí za navštívení, avšak na opěvování jeho krás si vyhraďte nejméně celý víkend.

Přejít nahoru