Málo místa vyřeší sklápěcí postele

Byty a domy jsou nyní enormně drahé, což vede k jedinému – kdo si chce pořídit vlastní bydlení, tomu často nezbývá nic jiného než zvolit malý byt či dům a trochu se uskromnit. I v malém bytě se přitom dá žít spokojeně, pokud si ho dovedete zařídit.

Výborným pomocníkem do malého bytu jsou rozhodně sklápěcí postele. Skvělé řešení představují v případě, že například rodina žije v bytě 2+1, děti mají svůj vlastní pokoj, ale rodiče nemají ložnici, každý večer na svou ložnici přeměňují obývací pokoj. Vhod přijdou i tehdy, kdy jsou místnosti malé a postel by zabírala příliš mnoho prostoru.

V noci postel, přes den skříň

Sklápěcí postele ve složeném stavu vypadají jako skříň. Je tedy ideální, pokud si tu svou vyberete tak, aby ladila s ostatním nábytkem v místnosti. Může být bílá, nebo mít dřevěný dekor. Návštěvy si budou myslet, že je to prostě jen další komoda.

Celá konstrukce je uchycena ke stěně, stěna na ni musí být připravená. Není vhodné těžkou sklápěcí postel uchytit k sádrokartonové přepážce, což vám řekne každý prodejce sklápěcích postelí. Proč? V krajním případě by se mohla konstrukce vytrhnout ze zdi a postel by se zavřela i s vámi spícími na matraci.

U sklápěcí postele potřebujete hlavně kvalitní mechanismus

Ať už se rozhodnete pro vertikální, nebo horizontální sklápěcí postele, pravděpodobně budete vybírat především očima – přece jenom jde o poměrně rozměrově výrazný kus nábytku, který nějakým způsobem ovlivní místnost. Kromě vzhledu byste se ale měli zaměřit hlavně na kvalitu sklápěcího mechanismu. Vyhněte se levným řešením, obvykle toho příliš nevydrží. Chtějte raději kovovou konstrukci a samozřejmě hledejte i kvalitní materiál postele. Pozor dejte na výběr správné velikosti matrace, s příliš vysokou by postel nemusela jít sklopit.

Vertikální sklápěcí postele obecně zaberou méně místa v pokoji, jelikož se sklápí směrem ke stropu. Pouze jestliže nemáte dostatečně vysoké stropy, radíme sáhnout po horizontální variantě.

Přejít nahoru