Investiční zlato pomůže uchovat rodinné úspory

Nežijete od výplaty k výplatě a dokážete si část svého příjmu spořit? Výborně, první krok k finanční nezávislosti máte za sebou. Tím druhým ovšem je nenechat peníze jen tak ležet ladem a ztrácet na hodnotě. To bohužel spousta lidí dělá.

Pokud necháte peníze na běžném účtu, ztrácí hodnotu. Ztrácí ji ovšem také na spořicím účtu nebo termínovaném vkladu! Žádný z těchto produktů totiž nenabízí úrok, který by převyšoval inflaci, a tak si za pár let za své uspořené peníze koupíte méně, než byste si koupili dnes. Má pak spoření vůbec cenu?

Uložte své peníze někam jinam, třeba do zlata

Na investičním trhu přitom existují možnosti, které hodnotu vašich peněz ochrání daleko lépe. Jednou z nich je investiční zlato.

Investiční slitky a mince si dnes může pořídit každý, i drobný investor. Opravdu nepotřebujete našetřené statisíce ani žádné speciální finanční vzdělání. Svůj slitek si prostě koupíte, a až budete potřebovat peníze, tak ho prodáte. Ideální je samozřejmě sledovat aspoň trochu vývoj ceny zlata, nakupovat v mírných propadech a prodávat tehdy, když je na výši. V dlouhodobém horizontu na tom každopádně nebudete špatně, protože cena zlata dlouhodobě stále roste.

Zlato je nezávislý prostředek pro uložení peněz

Víte, že zlato je osvobozeno od DPH? V tom spočívá jeho velká výhoda oproti investičnímu stříbru, platině, jiným drahým kovům, ale rovněž sběratelským obrazům, veteránům, starožitnictví apod.

Zlato není závislé ani na měně, takže vás nemusí trápit oslabující koruna. Prodáte ho kdykoliv, kdekoliv a za jakoukoliv měnu.

Nakupte ho u specialistů

Kdo se rozhodne pro nákup investičního zlata, ten by se měl poohlížet u specialistů soustředících se vyloženě na tuto problematiku. Jinak by se totiž mohlo stát, že si koupíte třeba pamětní mince, které pro investování nejsou vhodné – jejich cena je totiž navýšena o sběratelskou hodnotu.

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. U nás jsou populární slitky ze švýcarských rafinerií a rakouské mince. Oboje nakoupíte v e-shopu Zlate-mince.cz, který provozuje společnost Zlaté mince – Numismatika. Na trhu působí již 17 let a zlatem zásobuje na 60 000 klientů.

Přejít nahoru