5+1 důvodů, proč byste se měla naučit cizí jazyk

Přemýšlíte nad předsevzetím pro rok 2019? Něco bychom pro vás měli. Začněte se učit cizí jazyk – nabízí se celá řada důvodů, proč do toho jít. Ty hlavní si můžete přečíst v následujících odstavcích.

Posílíte mozek a zvýší se vám IQ

Věděla jste, že s cca 40 – 80 % inteligence se člověk rodí, ale kdykoliv ji může o pár bodu zvýšit? Existuje spousta metod a k nejefektivnějším patří učení cizího jazyka. V pozdějším věku je sice první kontakt těžší, ale berte to jako výzvu. Angličtina pro začátečníky zájemce nelimituje – přihlásit se může každý.

Zlepšíte své komunikační dovedností

Jakmile se začnete učit cizí řeč, zlepšíte se v komunikaci ve všech jazycích – i v tom mateřském. Začnete se lépe vyjadřovat, zvětší se vám slovní zásoba a pochopíte strukturu mateřštiny.

Proniknete do cizích kultur

Knihy a filmy se obvykle překládají volně, takže vám může uniknout spousta původních myšlenek a vtípků. V originále na vás zapůsobí úplně jinak. Cizí kultura vám bude mnohem bližší a dozvíte se věci, které by vám jinak unikly.

Budete odolnější vůči duševním chorobám

Vliv učení cizího jazyka na psychickou odolnost byl předmětem mnoha studií. Prokázalo se, že studium výrazně přispívá k celkovému rozvoji osobnosti a slouží jako prevence proti Alzheimerově chorobě a dalším duševním onemocněním.

Získáte spoustu nových možností

Ostatní si naplno užívají zahraničních pobytů, někteří dokonce našli lukrativní zaměstnání – to vše díky znalosti cizího jazyka. Pokud budete pilně studovat, složíte zkoušky a obdržíte certifikáty (připraví vás na ně např. kurz Movers), výsledky se brzy dostaví a brána do světa se vám otevře dokořán.

Budete přitažlivější pro okolí

Překvapuje vás to? Skutečně je to tak. Muži pohlíží na ženy, které ovládají více jazyků, jako na velmi atraktivní stvoření. Kdo ví, třeba se nakonec seznámíte s cizincem.

Přejít nahoru