Jak na pronájem adresy trvalého pobytu pro živnostníky?

V České republice je velmi populární formou podnikatelské činnosti živnost. Jde minimálně o desítky tisíc lidí, kteří podnikají na základě živnostenského listu. Mnozí z nich přitom z nějakého důvodu nechtějí mít sídlo firmy spojené s trvalým pobytem. Pak je dobré vědět, že se dá poměrně snadno pronajmout adresa trvalého pobytu, aniž byste na daném místě reálně žili a podnikali.

Pronájem adresy trvalého pobytu se samozřejmě může týkat nejen živnostníků, ale i běžných fyzických osob, tedy všech občanů. Pro podnikatele jde však o skutečně zajímavé řešení, protože pak nespojují výkon své činnosti přímo se svým bydlištěm. Jde tak do jisté míry o ochranu jejich soukromí.

Nezbytné kroky a nabídka zavedeného portálu

Pakliže si chcete pronajmout adresu trvalého pobytu, v zásadě stačí vykonat jen pár úkonů. Dle zákona je vždy nutné provést ohlášení změny u patřičného úřadu, kde vyplníte přihlašovací lístek, následně se prokážete svým občanským průkazem a doložíte vlastnictví nemovitosti, respektive oprávnění k jejímu užívání.

Snadnou cestou je využití služby, kterou nabízí portál firmy-sidla.cz. Skrz ni se dá uskutečnit pronájem adresy trvalého pobytu v Praze. Získáte označení firmy (OSVČ) na objektu, recepce vám bude přebírat poštovní zásilky a dopisy, dokonce si lze pronajmout zasedací místnosti pro případ, že budete chtít něco řešit se svými obchodními partnery, klienty a zákazníky.

Přednosti pronájmu mimo místo vašeho reálného sídla

Pronájem adresy trvalého pobytu může mít řadu dalších praktických důvodů. Tak kupříkladu zisk parkovacího stání v lokalitě, kde pracujete, avšak nebydlíte zde. Běžně byste museli parkovat v okrajových částech, případně by bylo nezbytné platit spoustu peněz za parkovací kartu. Praktickou záležitostí je pronájem adresy trvalého pobytu také pro rodiče, kteří díky tomu přihlašují své děti do školek a škol v dané oblasti, na což by jinak s největší pravděpodobností neměli nárok.

Přejít nahoru