Zahradní domky slouží nejen na úschovu nářadí

V zahradních domcích bez problémů uskladníte sekačku, hrábě, rýč, vertikutátor, drobné nářadí a další pomocníky. Investice do dřevěného stavení se tedy rozhodně vyplatí. Ideální je sáhnout po variantě s půdorysem o rozměrech 220 × 220 centimetrů. Sehnat se však dají i větší alternativy. V následujících řádcích se na zahradní domky zaměříme podrobněji.

V garáži už nemáte dostatek místa? Chcete uvolnit pro automobil více prostoru? V takovém případě jsou pro vás domky na nářadí jako stvořené. Provedení je různorodé, záleží na vašich představách a požadavcích.

Jaký typ domku zvolit?

Velice žádané jsou dřevěné zahradní domky, protože přirozeně zapadají do prostředí zahrady. Co se půdorysu týče, poptávaný půdorys je hlavně čtverec, ovšem sehnat se dají i domky z jiných materiálů a v mnoha velikostech. Při výběru zohledněte třeba i velikost zahrady, aby vám domek nezabral příliš místa.

Zatímco do některých zahradních domků se vleze pouze nářadí a menší stroje jako sekačka, jiné poslouží klidně i k přespání. V takovém případě se dají zahradní domky využít v letních měsících jako pokoj pro hosty.

Pergoly, altány i sauny

Zapomínat byste neměli ani na zastřešení posezení. Pergoly jsou v podstatě přístřešky, které se nachází přímo u rodinného domu. Vytváří tak příjemnou terasu, kde v létě budete trávit spoustu času. Pergoly bývají dřevěné i hliníkové, ovšem dřevo jakožto přírodní materiál vám bude perfektně ladit se zahradním domkem. Samostatně stojící jsou altány, jež se nacházejí někde uprostřed zahrady.

Jakmile se podíváte na altány a pergoly, zvažte ještě saunu. Vyrábí se ze severské borovice či borovice upravené metodou thermowood. Střechu tvoří šindel. Sauny vám poskytnou příjemný zážitek, odpočinek a relaxaci po náročném pracovním dnu.

Přejít nahoru