3 praktické tipy, jak vybrat vhodné povlečení

Vzhledem k tomu, že třetinu svého života strávíte spaním, má smysl investovat do kvalitní postele i matrace. Stejně tak byste se měli zaměřit i na lůžkoviny a při výběru povlečení se ohlížet na materiál jako takový, počet vláken, design, pevnost látky a podobně. V následujících řádcích vám poskytneme hned několik praktických tipů.

Počet vláken

Počet vláken dávno není známkou kvality povlečení, protože se jedná pouze o hru s čísly. Pod počtem vláken se v podstatě skrývá počet nití na metr čtvereční. Spousta prodejců ale podvádí tak, že používá dvojité nitě v levnější tkanině.

Materiál

Druh materiálu, který si pro povlečení vyberete, má co dočinění s osobními preferencemi. Velice oblíbené je bavlněné povlečení, přičemž nejkvalitnější a současně i nejdražší je stoprocentní egyptská bavlna. Vyznačuje se naprostou jemností a dlouhými vlákny, z nichž se vyrábí luxusní lůžkoviny. Jestliže hledáte kompromis mezi cenou a kvalitou, sáhněte po bavlně Pima anebo Supima. Dětské povlečení by mělo být vyrobeno z bavlny, protože je hypoalergenní a nedráždí jemnou dětskou pokožku.

Specifickou kategorií je lněné povlečení, které použijete hlavně během letního období. Sice je tento materiál dražší, ovšem na druhou stranu vám vydrží desítky let. Lněné povlečení je měkké a odolné.

Dále narazíte na povlečení krepové, z bavlněného flanelu, bavlněného saténu, mikroflanelu, polybavlny a polyesteru.

Vzhled

Povlečení by mělo svým designem dokonale zapadnout do celkového stylu místnosti. Pořídit byste si měli několik druhů – jednobarevné povlečení, ale i vzorované, případně s nějakým motivem. Slaďte pak s lůžkovinami ostatní bytový textil v ložnici.

Dále se zajímejte o rozměry, neboť existuje prodloužené povlečení a ve standardních rozměrech. Tak neváhejte a vyberte si z pestrého produktového portfolia.

Přejít nahoru