Jak má vypadat moderní městský batoh?

V okamžiku, kdy žijete ve městě a často se po něm pohybujete pěšky, potažmo hromadnou dopravou, jistě dobře víte, jak je nepříjemné nosit na zádech velký batoh, s nímž neustále narážíte do lidí. Často se kvůli němu ani nevecpete do autobusu či metra. Řešením problému může být volba speciálního městského batohu.

Turistické a cyklo batohy jsou do města nevhodné kvůli svým rozměrům

Člověk po městě neustále něco nosí. Ať už se jedná o doklady, deštník, tablet, věci do zaměstnání apod. Je těžko představitelné jejich nošení po kapsách bundy, mikiny a kalhot. Vždy tak potřebujete nějaký batůžek, do něhož vše pohodlně naskládáte. Jenže většina batohů, zejména těch turistických, je příliš velká, což je ve městě dvojnásob nepraktické. Cyklo batohy, které mnoho lidí ve městech rovněž používá, jsou zase velmi malé. Proto je dobré pořídit si moderní městský batoh, který je trochu jinak uzpůsobený.

Obvykle má městský batoh menší šířku, takže těsněji přiléhá k tělu. Snadno se pak díky tomu dostanete i do přeplněné tramvaje či autobusu, aniž byste zabírali příliš mnoho místa. Přesto městský batoh může mít poměrně solidní objem, ze zkušeností vím, že postačí asi 20 litrů a vejde se vám do něj vše, co při cestách po městě potřebujete.

Městský batoh s jedinečným zavíráním

Velmi elegantně působí městský batoh rolltop. Oproti klasickým batohům se vyznačuje nejen upravenými tvary, aby nebyl moc široký. Originálním prvkem je především systém zapínání, který je rolovací. Díky tomu lze batoh nejen rychle otevřít a zavřít, ale můžete rovněž upravovat jeho výšku dle toho, co zrovna v batohu nesete.

Kvalitní městský batoh by měl mít nejen vhodné rozměry, ale také musí být vyrobený z kvalitních materiálů. Zvolte raději batoh z nepromokavých látek, jedině tak ochráníte přenášené předměty před vlhkostí a dešťovými kapkami.

U městského batohu je vhodné, pakliže má dostatečné vnitřní členění v podobě kapes. Lépe si v něm utřídíte veškeré předměty, jde také o zvýšení bezpečnosti. Pokud má batoh například vnitřní kapsu na zip, do níž uschováte peněženku s doklady, výrazně snížíte riziko jejího odcizení zloději.

Přejít nahoru