Umíte odpočívat? Podívejte se, co by mělo být základem vašeho dne

Také patříte mezi ty ženy, které jsou od rána do večera ve velkém zápřahu? Pokud ano, je rozhodně na místě naučit se relaxovat. To mnoho žen neumí a tak se společně podíváme na věci, které by měly být součástí každého vašeho dne. Uvidíte, že po psychické stránce se budete cítit podstatně lépe, než kdykoli předtím.

Najděte si čas pro sebe

Mnoho žen je schopných se obětovat pro druhé. Patříte mezi ně? Z dlouhodobého hlediska to není ideální. Je vždy na místě najít si čas pro sebe. Jedině tak budete moci začít žít zdravý život. Onen čas pro sebe by neměl být spojený s žádnou prací, ale měl by být spojený s vašimi zájmy a s tím, co chcete v danou chvíli dělat právě vy sama. Možností je celá řada a patřit k nim může například:

  • Sledování filmů
  • Poslech hudby
  • Čtení knížky

Vypněte hlavu

Máte v hlavě stále řadu věcí, které vyžadují řešení? Dlouhodobě je to neúnosné. Pamatujte na to, že relaxace je spojena jak s fyzickou stránkou, tak i s tou psychickou. Proto je na místě takzvaně vypnout hlavu a neřešit v danou chvíli vůbec nic.

Nechte vše plynout s pocitem, že vše nějak dopadne a že danou věc vyřeší někdo jiný. Sama uvidíte, jak se během chvíle uvolníte. I toto je zajímavá forma relaxace. Ideální je takto vypnout hned po tom, co dorazíte z práce. Co jste v ní nestihla, byste neměla řešit doma. Na to nezapomínejte.

Mějte dostatek času na spánek

Chodíte spát pozdě a naopak vstáváte brzy? Pokud ano, je to špatné, jelikož vaše tělo nemá tolik energie, kolik by potřebovalo. Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý. Uzpůsobte svůj denní režim tak, abyste měla nejméně 8 hodin spánku denně.

I to je druh relaxace, která je velmi důležitá. Kladem je i to, že případný spánkový deficit můžete dohnat třeba během víkendů, které je vhodné nechat si volné a mít tak možnost pospat si oba dny po několik hodin déle.

Přejít nahoru