Jak zajímavě provonět svou domácnost?

Kouzlo domova je spojeno nejenom s tím, že doma budete mít vše uklizené a také uspořádané. Spojeno má být také s tím, že doma vykouzlíte zajímavou vůni. Klasické produkty v obchodech nejsou ideální, jelikož je z nich často cítit nepříjemný chemický zápach. Proto se podíváme na možnosti jiné. A to přírodní.

Citrusy

Ty jsou naším tipem číslo jedna. Kromě toho, že vás zaujmou svou chutí, se jedná také o dobrý tip pro toho, kdo chce svůj domov zajímavě provonět. Unikátní je, že často voní i samotné slupky, které je možné usušit a následně použít také jako dekorace. Tyto zajímavé rady se budou hodit kdykoliv během zimního období, kdy je doporučováno zvýšit konzumaci citrusových plodů. Ty, které váš interiér zajímavě provoní, jsou tyto:

  • Pomeranč
  • Citron
  • Mandarinka

Skořice

Neodmyslitelně patří hlavně k období Vánoc. Pokud jste ji také používala, je na místě v tom pokračovat i nadále. To proto, že i skořice dokáže ve vašem interiéru a domácnosti vytvořit zcela nezapomenutelnou a také neopakovatelnou atmosfér spojenou se zajímavou vůní. Skořici je vhodné koupit celou a následně ji umístit do různých bytových dekorací, kde se příjemně rozvoní.

Oleje

Máme na mysli aromatické oleje, které jsou vyráběny čistě přírodní cestou. K jejich aplikaci není nutné používat nutně jenom difuzér, jelikož je možné nakapat je na jiné místa. Vlivem tepla se začnou postupně uvolňovat a vytvářet nezapomenutelnou vůni domova. Výběr je dnes na pultech obchodů skutečně bohatý a tak je jenom na vás, jaká vůně je vám příjemná.

Nápoje

I ty jsou zajímavou možností, jak můžete svůj interiér provonět. Hitem se stává například ovocný čaj, stejně jako kvalitní káva. Bát se však nemusíte ani několika dalších zajímavých tipů, a to v podobě svařeného vína nebo punče, kde nechybí směs aromatického koření, které také příjemně ochromí vaše smysly.

Přejít nahoru