Chyby v líčení, které vás dělají zbytečně starší

Každá žena chce být nejkrásnější a vypadat co nejlépe. Jsme ženy, je to naše přirozenost, chceme, aby se za námi každý otočil. Líčit se chceme už odmalička, koukáme zvědavě na mámu, která se v koupelně líčí, šermuje šminkami a nakonec je krásně nalíčená a moc jí to sluší. Naše první pokusy začínají už v dětství, kdy mámě potají ukrademe šminky a zkoušíme to přesně tak jako maminka, odkoukáme to od ní a začneme se o to pokoušet. První pokusy nedopadají slavně, červené tváře jako od klauna, modré oči a rtěnka všude jinde, jen ne na rtech. Taky jste to zkoušeli? Postupem času jsme se v líčení zdokonalily a věděly, kde přidat a kde ubrat, jakou barvu zvolit a jakou nechat raději v obchodě. I když si myslíme, že se líčíme dobře a umíme se líčit, líčení vám ve výsledku přidává na letech. Mnoho žen se může ohradit, že za ty roky, co se malujete, už všechny chybičky máte vychytané a líčíte se jen správně. Pokud by se na vás podíval vizážista, možná byste byla překvapená, co všechno je na vašem make-upu špatně.

Žádný základ

Ráno se probudíte, umyjete obličej a nanášíte na něj make-up. To je chyba, použijte navíc podklad, poslouží také krém, který si na pleť natřete. Pokud si make-up nanesete na pleť, aniž byste předtím použila krém po celkovém nalíčení, vyjde na povrch každá vráska a vypadáte starší. Hydratační krém by proto neměl chybět v ranní péči o vaši pleť. Postaráte se o hydratovanou pleť a také vaše nalíčení bude bez vrásek.

Make-up tuhý a hutný

Hutný a tuhý make-up, který je také těžký pro pleť se může používat v mládí. Čím jste starší, tím je pro vás lepší si kupovat a vybírat make-up, který je lehký. Rovněž není od věci použít také hydratační tónovací krém. Pleť podtrhne, barevně sjednotí a hlavně ji nezatíží. Tekuté make-upy s liftingovou složkou to jsou ty správné make-upy přímo pro vás. Pokud se vyhnete oblasti pod očima, vaše nalíčení nebude vrásky tolik vyzdvihovat. Pokud přesto hutný make-up potřebujete kvůli své problematické pleti, použijte jej, ale pouze na kritická místa a v co nejmenším množství. Make-up dále vklepávejte do pleti, aby nebyl vidět a na zbytek použijte lehký make-up ve stejné barvě.

Barva, barva, barva

Na letech přidává tmavý odstín make-upu. Na tomto se shodnou snad všichni vizážisté. Ženy mají často pocit, že své pleti chtějí dát trošku barvy, udělat ji tmavší, protože opálení vám sluší. Řešením je vybrat si make-up, který bude o něco tmavší, obvykle se však jedná o ne příliš přirozenou barvu, která nepůsobí dobře a přidává na letech. Výsledek bývá takový, že zatímco pleť je nepřirozeně tmavá, krk je bílý a je to velmi velký rozdíl, který nevypadá vůbec pěkně. Testujete nový make-up v drogérii, nanesete jej na hřbet ruky? Špatně! Make-up se má testovat na hraně čelisti a navíc také za denního světla, musí splynout s vaší pokožkou i s vaším krkem. Tak jedině bude barva vašeho make-upu dokonalá.

Nanést make-up pod oči

Make-up pod oči nepatří, v žádném věku. Na okolí očí se make-up nepoužívá, protože jsou příliš tuhé a obvykle zalézají do vrásek, což činí ženu starší, protože vrásky vyplavou na povrch. Okolí očí rozjasní a rozzáří lehké korektory, které mají rozjasňující funkci. Tekutý korektor je ten nejlepší, nanášejte jej málo a na tmavá místa. Při výběru korektoru myslete také na to, že by měl být světlejší, ovšem nic se nemá přehánět, při výběru dbejte na to, aby barva nebyla až příliš světlá. Vybírejte korektory lososové barvy nebo lehce nažloutlé barvy.

Třpytivá pleť rovná se mladá pleť

Toho si mnoho žen myslí, avšak je to špatně. Zralé ženě sluší mat, nebo jen mírný lesk, který vypadá přirozeně. Pokud na tvář použijete až příliš rozjasňovače, finální výsledek vás bude činit starší.

Pudr, pudr, pudr

Příliš velký nános pudru zdůrazňuje vrásky, drobné chloupky na pleti. S přibývajícím věkem je tak dobré s pudrem velmi šetřit a používat ho jen ve chvílích, kdy je to nezbytně nutné, ve chvílích kdy se vaše pleť leskne. I v těchto chvílích používejte pudr v tenké vrstvě a navíc také na místa, která to potřebují.

Přejít nahoru