Jak na vysoké podpatky

Milé dámy, léto se nezadržitelně blíží a nastává období krátkých sukní. Nechte vyniknout svým ladným křivkám, které ještě umocní boty na vysokém podpatku. Navíc dokonale opticky prodlouží celkovou siluetu a působí nesmírně žensky. Podpatky se hodí téměř ke každé příležitosti, můžete je nosit do společnosti, práce nebo jen tak do ulic. Jen ke sportovním akcím se moc nehodí. Vždy vám zvýší sebevědomí, budete v nich vypadat přitažlivě a sexy. Ale pozor, boty na vysokém podpatku musíte umět nosit! Jak tedy na to?

Podpatky Bow Heels

Vyzkoušejte obuv na klínku

Vysoké podpatky nejsou vhodné pro každého. Pokud v nich neumíte chodit ladně, můžete působit spíše směšně. V takovém případě doporučujeme pořídit nejprve boty na klínku. V těch se chodí velmi pohodlně, dodají vám pocit jistoty a navíc vás v nich nebudou bolet nohy. Boty na klínku jsou nadčasové a opět se vrací do módy. Jsou ideálním kompromisem pro ženy, které se obávají nestability vysokých podpatků. Tento typ bot se vyrábí již od 30. let minulého století. Největší boom se jim však dostává teprve v posledních letech. A jaký outfit se k nim nejlépe hodí? Odborníci radí, k těmto botám nejlépe sedí krátké kalhoty, kterým se také říká chinos. Nosí se lehce ohrnuté. Dají tak lépe vyniknout štíhlým kotníkům, ale i botám samotným. Navíc působí elegantně a sexy. Pokud si na sebe vezmete šaty z lehkého materiálu, pak raději volte sandálky na klínku.

Jehlové podpatky jen pro odvážné

Absolutní top jsou jehlové podpatky, které vypadají nádherně. Přesto si je obují jen ty nejodvážnější ženy, které jsou navíc na tento typ obuvi zvyklé. Jsou vhodné zejména pro zvláštní příležitosti, například večerní party nebo divadlo. Nejlépe, pokud nebudete muset příliš chodit nebo stát. Odborníci doporučují volit podpatky, které nemají více než 10 cm. V nich si každá žena bude připadat jako popelka. Jehlové podpatky totiž opticky zmenší chodidlo a zároveň prodlouží nohy.

Jak se naučit chodit na podpatcích

Pokud jste dosud vysoké podpatky odmítala a neumíte v nich chodit, rozhodně nejprve trénujte doma. Pamatujte, že velmi vysoké podpatky jsou vhodné spíše na kratší nošení. Nejprve si doma nazujte boty s vysokými podpatky, uvolněte se a zkuste vyrovnat stabilitu pohybem boků, ramen a pohupování rukou. Můžete si zkusit dát na hlavu knihu, aby vám nespadla, budete muset jít ladně a rovně.

Chodit na podpatcích se nenaučíte hned. Chce to poctivý trénink, abyste si na ně zvykla. Pokud zvolíte jehly, raději trénujte venku na zahradě nebo někde, kde nehrozí poškrábaná podlaha či díra v koberci.

První boty na vysokém podpatku by měly být pevné a maximálně uzavření. Jedině tak budou dostatečně pohodlné. Letošní rok je naprosto ideální s podpatky začít koketovat, neboť jsou opravdu IN. Nejde o to, zda to budou jehlové podpatky nebo široké. Jakmile zvládnete jeden druh podpatku, hravě si pak poradíte i s ostatními. Můžete si pak pořídit více párů těchto elegantních botiček, se kterými zazáříte.

Nedělejte příliš dlouhé kroky, neboť hrozí riziko zaškobrtnutí. Navíc díky drobnějším krokům budete pěkně kroutit zadečkem a tomu opravdu žádný muž neodolá. Zkuste držet nohy napnuté, nekrčte je v kolenou, protože pak se úplně změní postava těla, nepůsobí to pěkně.

Jak podpatky sladit s oblečením

Pokud chcete zvolit formálnější look, pak si oblečte šaty v délce ke kolenům. Velkým hitem letošního jara jsou také pencil skirt v délce pod kolena, která dokonale vykouzlí krásně ženskou siluetu.

K botám na jehlách se nebojte vzít skinny jeansy či elegantní široké kalhoty s vysokým pasem, které se inspirují sedmdesátými léty.

Sílu nebo tloušťku podpatků volte podle typu oděvu. Obecně lze říci, že městská móda dává zelenou botám na platformě a podpatkům silnějším a nižším. Tenké jehly se hodí především na večírky, plesy a různé společenské události.

Vážně to stojí za to, naučit se v podpatcích chodit. Vhodně zvolené botky dokážou ubrat pár kilo, opticky zeštíhlí lýtka a prodlouží nohy. Na podpatcích budete vypadat smyslněji a sebevědoměji.

Přejít nahoru