Jak moc bolí plastika?

Plastika pomáhá po úrazech, při vrozených vadách a podobně. V tuto chvíli je plastika vhodná a pomáhá zlepšit kvalitu života a také výrazně zvyšuje pacientovo sebevědomí, které bylo dříve na nízkém bodu. Plastika pomáhá i lidem, kteří mají například malé ňadra, příliš velké ňadra, velký nos, mají kilogramy navíc a chtějí liposukci a podobně.

V tuto chvíli už je na uvážení každého člověka, zda opravdu je nutný zásah do těla a do těla přidávat silikon nebo odřezávat kůži. Každá operace má svá rizika, to říká každý doktor a i plastika má svá rizika. Proto je vždy na uvážení pacienta či pacientky, zda je zákrok opravdu tak důležitý, tak moc nutný, tak potřebný a podobně. Pokud se rozhodnete, že ano, je dobré si vyhlédnout špičkové pracoviště a ty nejlepší lékaře. Nepřehánějte to například s velikostí ňader a podobně. Internet je plný fotografií lidí, kteří to s plastikami přehnali. Buďto s jejich četností, nebo s velikostí rtů, ňader, zadečku a podobně. Jestliže se pro plastiku rozhodnete, určitě myslíte na to, jak moc plastika bolí.

Chirurga, kterého si vyberete, hledejte pečlivě

Neohlížejte se na cenu. Myslete na zkušenosti chirurga, na to, kolik má za sebou úspěšných operací, kolik neúspěšných, jaké jsou zkušenosti lidí s tímto chirurgem a podobně. Je to hodně důležité, svěřujete mu do rukou své tělo a také svůj život, tak je potřeba najít toho pravého doktora, který je zkušený. Důležité pak také je, abyste dodržovali veškeré pokyny, které vám lékař nadiktuje a které vám nařídí. Musíte prostě lékaře poslouchat, nedělá to jen z rozmaru, všechny pokyny a doporučení jsou důležité pro vaše zdraví a také i pro to, jak moc bude plastika bolet.

Každé tělo reaguje jinak, některé se zkrátka hojí rychle, některým nezůstávají téměř žádné jizvy, někdo se hojí déle, jizvy jsou viditelné a navíc se mohou objevovat komplikace a nežádoucí účinky. Co se týče jizev, je to různé. Tvorba jizev je převážně genetická, a pokud se vám například stává, že po obyčejné odřenině či očkování dělají jizvy, široké a vystouplé, je jasné, že plastická operace bude na jizvy viditelnější. Postupně se však vstřebávají a blednou, někdy to trvá i několik let.

Co samotná bolest, té se bojí hodně lidí

Bezbolestná plastika zatím ještě neexistuje. Před operací a během operace vás nic bolet nebude. Průběh operace zaspíte, protože dostanete anestezii, kdy nic neucítíte a lékaři budou provádět svou práci. Jakmile však po operaci přicházíte k sobě, rovněž se vzpamatovává i tělo a také se mohou objevovat bolesti. Některé ženy po plastice popisují, že se jim bolest vyhnula velkým obloukem, některé tvrdí, že se bolest objevila, ale dá se vydržet a přežít i bez analgetik. Jsou ženy, které si stěžují na velkou bolest a pár dní po zákroku hluboce litovali, že vůbec tento zákrok podstoupili, berou analgetika a i tak se objevuje bolest. Každá operace je jiná a každá žena je také jiná, má jiné tělo. Pokud se vy chystáte na plastiku, nemusíte pociťovat žádnou bolest, nebo naopak bolest se objevovat může, je to riziko, které dopředu nikdy neodhadnete.

Přejít nahoru