Co vám nabídne rodinná dovolená v Tatrách?

Naplánovat dovolenou, s níž by byla spokojená celá rodina, je občas pořádný oříšek. Potřebujete, aby se všichni zabavili, každý si našel něco, na co bude dlouho vzpomínat, abyste nemuseli cestovat nikam daleko? Jako ideální volba se jeví rodinná dovolená v Tatrách!

Do Tater se samozřejmě jednoduše dostanete autem. Vezměte to přes Bratislavu, dálnice totiž spojuje Bratislavu s městem Poprad přes Trenčín a Žilinu. Velmi dobře se sem ovšem dá dojet i vlakem, z Prahy do Popradu to trvá 6 hodin a 12 minut. Jezdí Leo Express, RegioJet a Pendolino.

Na jaké zážitky se tady těšit?

Vysoké Tatry jsou skvělé pro aktivní dovolenou. Toužíte-li po skutečných zážitcích a troše adrenalinu, jste tu rozhodně správně. Dovolená v Tatrách vybízí k turistice, jízdě na kolech, na in-line bruslích, běhu, jízdě na koních, golfu i adrenalinovějším aktivitám. Je tady toho opravdu hodně, co se dá zažít.

Co však rozhodně nesmíte vynechat, je turistika. Čeká zde na vás přes 600 km značených turistických stezek vedoucích na nádherné štíty, k překrásným horským plesům i k místním kolibám, kde ochutnáte dobroty. Některé z tras vedou také dolinami, nejsou příliš kopcovité, dají se zvládnout rovněž s dětmi. Případně můžete využít některé z lanovek, pokud si chcete užít skvělý výhled, ale nechce se vám za ním šplhat.

Tatry jako lék a místo odpočinku

Nikdo ovšem neříká, že se musíte na dovolené strhat. V Tatrách na vás čekají také wellness hotely, kde si užijete kryoterapii, saunu či pobyt ve vířivce. Rodinná dovolená na horách se dá pojmout různými způsoby. Důležité je, že strávíte čas v přírodě, nadýcháte se čerstvého vzduchu, vypadnete z ruchu velkoměsta a uvidíte překrásnou krajinu. Příroda Vysokých Tater stojí za vidění, a nejen jednou. Určitě se sem rádi budete vracet, za jednu dovolenou totiž nelze vidět ani zdaleka všechno.

Realizované s finančnou podporou Ministertva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Přejít nahoru