3 hlavní důvody, proč využívat vitamíny na vlasy

Péče o vlasy se neomezuje pouze na jejich klasické omývání s použitím běžných šamponů. Abyste měli vždy maximálně vitální vlasy a nemuseli jste se obávat jejich postupného nepřirozeného vypadávání, je bezesporu dobré si najít vhodné doplňky stravy a další přípravky, které jim zajistí potřebnou svěžest a zdraví.

V současné době už lze ve specializovaných obchodech narazit na efektivní vitamíny na vlasy. Jedná se o doplňky stravy, které se konzumují v různých podobách. Může se jednat o prášky, ale také třeba oblíbené „gumídky“. V této formě si stačí dát jeden až dva kousky denně dle toho, jak to doporučuje výrobce.

1. Zamezení vypadávání

Vitamíny na vlasy jsou důležitým pomocníkem v boji s řídnutím a vypadáváním. Tímto problémem trpí nejen muži, ale také ženy. Za vypadáváním vlasů nejčastěji stojí nedostatek biotinu, potažmo vitamínu B. Začnete-li pravidelně používat kvalitní vitamínové doplňky, výrazně se sníží riziko, že vám vlasy začnou padat, respektive ztratí svoji přirozenou svěžest.

2. Podpora růstu

Jestliže si opatříte dobré vitamíny, nejenže vám vlasy nebudou přehnaně vypadávat a řídnout, ale také dojde k přirozené podpoře jejich růstu. To obvykle zajišťuje vitamín A. Spolehlivé produkty jej tedy nepochybně musejí obsahovat. Pravidelné užívání vitamínů na vlasy vám dodá potřebné množství áčka, čímž dojde k nezbytné hydrataci vlasové pokožky.

3. Antioxidační vlastnosti

Stejně jako u dalších orgánů je i u vlasů a pokožky důležité uvolňovat z těla radikály, jejichž koncentrování by mělo za následek zhoršení zdraví. Vitamíny na vlasy obsahují látky, které napomáhají rychlému odbourávání oxidantů. Účinný je zde především vitamín C, ale také kupříkladu železo.

Vlasy jsou u každého z nás hodně citlivou záležitostí. Proto péči o ně rozhodně nepodceňujte, v budoucnu by se vám to mohlo škaredě vymstít. Vitamíny na vlasy vám jistě doporučí každý specialista. Určitě jimi nic nezkazíte, ba právě naopak.

Přejít nahoru