Dámy, myslete na správnou intimní hygienu. Používejte bio přípravky

Ženy věnují náležitou pozornost péči o pleť, tělo a taktéž oblečení, ovšem přípravky na intimní hygienu často opomíjí. Přitom je velice důležité mít na paměti, že intimní partie vyžadují speciální péči nejen kvůli prevenci infekcí a podráždění, ale také pro udržení zdravého vaginálního pH.

Přípravky pro intimní péči se používají nejen během menstruace a při vaginálních výtocích, ale i pro každodenní běžnou hygienu. Cílem těchto produktů je předcházet infekcím a podrážděním. Ve srovnání s běžnými mýdly a sprchovými gely, které narušují vaginální pH, je bio kosmetika pro intimní péči navržena tak, aby podporovala přirozené prostředí intimních partií.

Proč používat přípravky pro intimní hygienu?

V první řadě chráníte intimní partie před infekcemi. Vlhkost a pot totiž podporují růst bakterií a kvasinek, což jsou nejčastější příčiny vaginálních infekcí. Používáním speciálních přípravků pro intimní péči však udržíte tuto oblast čistou a svěží.

Dávejte si pozor na to, že některé produkty pro intimní hygienu obsahují parfemované složky, které narušují vaginální chemii a způsobují bakteriální vaginózu. Právě proto je dobrá bio kosmetika, protože v sobě nemá žádné chemické a nepřirozené látky.

Vaginální pH je ovlivněno výrazně tím, jaké používáte kosmetické přípravky, přičemž běžná mýdla ho dokážou narušit. Intimní mycí prostředky udržují pH přirozené.

Kde koupit bio produkty nejen na intimní péči?

Sice v drogeriích zakoupíte různé produkty, ovšem ne všechny jsou vyhovující svým složením. Jestliže chcete podpořit české malovýrobce, podívejte se do nabídky prodejny Ekokočka. Jedná se o malou kamennou prodejnu o pár metrech čtverečních ve Vsetíně, která ukrývá opravdové bio skvosty. Pokud nemáte Vsetín v dobré dojezdové vzdálenosti, nezoufejte, neboť majitelka krámku spustila i e-shop.

Přejít nahoru