Netrpíte nedostatkem hořčíku? Pravděpodobně ano!

Zajímá vás vlastní krása a zdraví? Pak nesmíte zapomínat na několik důležitých kroků – dostatek spánku, pestrá strava, pravidelný pohyb, stejně jako vitamíny a minerály. V dnešní době je zároveň nutné užívat doplňky stravy. Jak je to s hořčíkem a proč na něj musíte myslet?

Alarmující statistiky

Naše část světa je přímo zaplavená nevhodnými potravinami, které jsou sice bohaté na tuky, sůl a sacharidy, ale absolutně chudé na vitamíny a minerály. Stravování průměrného Čecha je dle doktorů, WHO i dalších specialistů velmi nevhodné.

Výsledkem je například poměrně závažný nedostatek hořčíku, jímž trpí více než třetina naší populace. Mezi prvotní příznaky tohoto problému patří křeče, únava, bušení srdce, špatná nálada i neschopnost pořádně se vyspat.

Pokud budete dlouhodobě odpírat svému organismu hořčík, můžete si vykoledovat vysoký krevní tlak, úzkosti i deprese, cukrovku a další závažná onemocnění.

Magnésium se totiž stará o stovky životně důležitých procesů. Jeho úkolem je správné dělení buněk, regenerace svalstva, tvorba bílkovin, funkce enzymů, srdce, chrupu… Stejně tak dokáže tvořit energii, zachovat správnou hladinu cholesterolu a tak dále a tak dále.

Spolehněte se na přírodní produkty

Co z toho plyne? Pokud nemáte opravdu perfektně vyřešenou stravu, musíte užívat kvalitní doplňky stravy. Mrkněte se třeba na hořčík + B6 od známého výrobce Naturvita.

Ten si můžete koupit například na webových stránkách populárního e-shopu Gigalékárna, kde jedno balení (60 tablet) stojí pouze 65 Kč.

Pamatujte na to, že hořčík se nejlépe vstřebává na lačno. Ideálně jej tedy užívejte buď těsně před spaním, nebo naopak ihned po probuzení. Chcete-li zvýšit jeho účinek, dávkujte ho společně se zinkem. Tyto dvě prospěšné látky totiž vzájemně spolupracují.

Přejít nahoru